Strona główna Aktualności Biznes To już 5 lat odkąd Hotel Fabryka Wełny & SPA otworzył drzwi...

To już 5 lat odkąd Hotel Fabryka Wełny & SPA otworzył drzwi dla pierwszych Gości

0
Wybudowany na terenie dawnego imperium przemysłowego rodziny Baruchów obiekt łączy ponad stuletnią historię z nowoczesnością tworząc idealne miejsce na spędzanie czasu zarówno w celach rekreacyjnych jak i biznesowych.

Fabryka Wełny przez 5 lat funkcjonowania zdobyła wiele nagród i rekomendacji za niepowtarzalną architekturę, design, kuchnię i obsługę m.in. Hermes „Poradnika Restauratora” w kategorii Restauracja Hotelowa, Tkalnia SPA & Wellness uzyskała tytuł najlepszego miejskiego SPA w tegorocznej edycji Perfect SPA Awards, a sam hotel już na początku istnienia otrzymał prestiżowe wyróżnienie – RICS Regeneration Award, Poland 2014 & New Hotel of Year.

– Od momentu otwarcia Hotel Fabryka Wełny przyjął już ponad 100 000 Gości z całego świata i zorganizował prawie 2000 konferencji, szkoleń i bankietów – mówi Sylwia Raczyńska, Dyrektor Hotelu – To bardzo dobry wynik przy konkurencji jaką mamy w całej Polsce. Fabryka Wełny mimo, że nie jest hotelem sieciowym przez te 5 lat zbudowała silną markę.

– Na co dzień mamy wielu Gości konferencyjnych, jak i indywidualnych. Nie posiadamy lokalizacji nad morzem ani w górach, a mimo to odwiedza nas w weekend 100 osób w celach czysto wypoczynkowych – kontynuuje Sylwia Raczyńska – widząc rosnące zainteresowanie naszymi usługami zdecydowaliśmy się na rozbudowę obiektu o kolejne 68 pokoi, 3 sale konferencyjne i salę koncertowo – balową.

Całość obiektu to nie tylko hotel, ale również nowoczesny 1000 metrowy klub fitness, centrum SPA z 10 gabinetami, 3-torowa kręgielnia, 2 korty do squasha i niesamowity basen z przeszklonymi ścianami na ostatnim piętrze budynku z widokiem na panoramę miasta.

 – Nie skupiamy się tylko na Gościach przyjezdnych, zabiegamy o to, aby naszymi Gośćmi byli także pabianiczanie. Nasze przestrzenie są idealne na organizację wesel, komunii czy urodzin dziecka. Szeroka oferta pozwala również na zagospodarowanie czasu w weekend dla całej rodziny – spa, kręgle, squash, basen i oczywiście rodzinny obiad w jednej z naszych Restauracji.

Fabryka Wełny oprócz swojej standardowej działalności organizuje również wiele wydarzeń kulturalnych i charytatywnych. W samym roku 2018 zorganizowano w hotelu 5 koncertów, 2 wystawy, 2 wystąpienia teatralne i bal charytatywny. Obiekt wspiera ponadto wydarzenia kulturalne i inicjatywy charytatywne odbywające się w Pabianicach.

– Hotel to nie tylko bryła, ale przede wszystkim panująca w nim pozytywna atmosfera. Nasz zespół codziennie pracuje nad tym, aby Goście czuli się dobrze w każdej przestrzeni obiektu

Bardzo budującym – biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek pracy – jest fakt, że kilkunastu pracowników, pracuje ze mną od 4-5 lat. Dodatkową motywacją są wysokie oceny Gości i rekomendacje wystawiane na portalach rezerwacyjnych.

Hotel Fabryka Wełny został otwarty 5 marca 2014 roku. Posiada 54 pokoje, przestrzeń konferencyjno – eventową, kręgielnie, klub fitness z dwoma kortami do squasha, centrum SPA, dwie Restauracje oraz basen.

REKLAMA