W Pabianicach zorganizowanych zostało kilka imprez o zasięgu ogólnopolskim. Te największe zrobiły wrażenie. 

7. Pabianicki Półmaraton, Gala Real Fight oraz Runmageddon to imprezy sportowe, które dały rozgłos naszemu miastu. Wiadomo, że nasz półmaraton wpisał się już na stałe w kalendarz imprez biegowych. Na starcie stanęło ponad 1400 dorosłych biegaczy ( w tym 240 pabianiczan) i blisko 350 dzieciaków.

Dobre wrażenie zrobiła organizacja gali sportów walki Real Fight. Odpowiedzialne za to widowisko były osoby związane z Centrum Rozwoju Sportu. O gali pochlebnie wypowiadają się osoby związane ze światem sztuk walki.

– Przez ostanie 20 lat widziałem nie jedną taką imprezę. Zawsze jest to ogromne wyzwanie organizacyjne. W gąszczu zadań nie popełnienie błędu jest tak samo trudne jak nie dostać ciosu podczas walki z groźnym przeciwnikiem. Real Fight okazał się czarnym koniem, który niespodziewanie dla mnie pokazał najwyższą klasę! Pojedynki był bardzo widowiskowe. Nie raz bardziej niż na galach o dłuższej tradycji i większej promocji. Do tego świetna oprawa i organizacja. Cieszę się że mogę współpracować z takimi profesjonalistami – podsumował Piotr Bąkowski, wielokrotny mistrz świata w kickboxingu i prezes międzynarodowej federacji sztuk walki UFR, o której pas walczono w Pabianicach.

Prawdziwym hitem medialnym była organizacja Runmageddonu, czyli ekstremalnego biegu z przeszkodami. Tutaj pochwały należą się urzędnikom z ratusza i wiceprezydent Aleksandrze Jarmakowskiej-Jasiczek, która czuwała nad tym przedsięwzięciem. Do Pabianic zjechało na weekend około 3000 biegaczy. Słowo „Pabianice” pojawiło się w relacjach internetowych kilkaset razy. To był strzał w dziesiątkę.

Przez cały rok aktywni byli też pabianiczanie na lokalnych trasach biegowych, rowerowych i nordic walking. Warto przypomnieć, że nasi cykliści-amatorzy wyjeździli pierwsze miejsce w ogólnopolskiej akcji „Kręć kilometry”. Pabianice wyprzedziły największe miasta ze stolicą na czele. W nagrodę zorganizowany zostanie u nas happening technologiczny.

Na słowa uznania zasługują tez nasi indywidualni sportowcy: Daria Bujnicka (parabadminton), Hovhannes Yazichyan (wyciskanie sztangi), Mariusz Bałaziński (kulturystyka), Dominik Omiotek (kolarstwo), Julia Walczyk (szermierka), Paulina Piechota (pływanie). Szkoda jedynie, że Paulina, rodowita pabianiczanka, nie została nigdy doceniona przez władze miasta.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments