Strona główna Aktualności Z miasta Tłumy na niedzielnych zakupach

Tłumy na niedzielnych zakupach

30
Przepełniony parking, kolejki do kas i wyprzedany towar pierwszej potrzeby. Tak wygląda niedziela w sklepie Intermarche przy ul. Myśliwskiej. 

Jak widać na załączonych obrazkach spora część mieszkańców korzysta z furtki jaką otworzyli właściciele sklepu umożliwiając robienie zakupów w niedzielę.

Jak to możliwe? Tuż przy kasach powstał punkt pocztowy, a placówki pocztowe mogą być otwarte w niedzielę. Na takiej samej zasadzie działają sklepy sieci Żabka.

Obchodząc przepisy sklep sporo zyskał, bowiem w dzień wolny od pracy przez market przewijają się tysiące osób. Niektóre półki są dosłownie ogołocone. O godz. 17.00 nie było pieczywa, cukru, ciast czy mięsa. Przy kilku otwartych kasach tworzyły się ogromne kolejki.

Sklep na nowych zasadach działa od kilku tygodni.

Czy zakupy w niedzielę powinny być dozwolone?
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzi poyebao? Kolejki w czwartek, kolejki w piątek… Koniec świata

To po to, żeby mieli czym zapełnić śmietniki we wtorek…

Oczywiście że zakupy w niedzielę powinny być dozwolone, sam fakt że nasi wspaniali rządzący wespół z leśnymi dziadkami z Solidarności ich zakazali woła o pomstę do nieba.

Dziwie się że to jakiś temat, mogą być otwarte żabki, można kupić wszystko na Orlenie to ludzie prowadzący biznes będą korzystać z luki. W niedziele Ci co chcą pracować niech pracują, a Ci co mają potrzebę niech kupują. To właśnie powinna być demokracja i wolność, bo jak można chodzić do kościoła, albo chodzić do restauracji i tam ludzie też pracują to, albo wszyscy mają wolne w niedziele, albo znowu tylko wielkopowierzchniowe sklepy. I dziwne, ze redaktor pisze ludzie byli na zakupach, proponuje stanąć pod żabkami, nocnymi sklepami prywatnymi. Tam też są ludzie. Większy sklep więcej ludzi. Logiczne.

A jak widzisz demokrację w Biedronce jak dostaniesz zmianę w niedzielę

A kto cie zmusza do pracy w Biedrpnce

no nikt. ale znalezienie pracy z dnia na dzień nie jest takie proste…. a Ci ludzie o tych zmianach (że będą pracować w nd )informowani są można powiedzieć z dnia na dzień …

Ale wiesz Policja, Straż Pożarna, Ratownicy Medyczni, Wodociągi, Energetyka, MPK, PKP i wiele innych pracuje w niedzielę.

Te wszystkie molochy produkcyjne zazwyczaj też ”
pracują” w niedzielę.

Ale mają wolny dzień za to. I do tego nie pracują często w niedzielę.

Ale masz ustawo 40godzin pracy w tygodniu, czy może nie?

No i z tego??? Po co kręcicie dramę??? Oni nas w H robią to my robimy to samo…. jeden z największych atutów Polaka … „…jak nie zgodnie z prawem, to lewa stroną jadę …”. Czujemy się wykorzystywani analnie …. wiec wszystkie ręce na pokład NIE DAJMY SIĘ.!!! A przez takie publikacje … szybciej karakan i Pinokio się dowie i znowu coś wymyśla i nałożą bana.

CH

Omijam ten dziadowski sklep z daleka

Dziękuję Ci za to, płaczemy za Tobą i nie wiemy co robić gdy omijasz Nasz sklep z daleka. A z daleka jesteś?

Politycy nie powinni decydować o tym kiedy kupujemy, bo to prywatna sprawa każdego obywatela. Nie chcą kupować w nidz niech nie kupują, ale od innych – won. Podobnie ze wszystkim innym.Wpiep….li się w nasze życie prywatne z kopytami jak dzikie świnie.

Sami żeście ich wybrali, a w szczególności Ci, którzy tak ochoczo korzystają teraz z ich pieniędzy, o przepraszam, z naszych pieniędzy, bo oni sami nic nie mają.

Z czapy komentarz, bez sensu. Niby dlaczego mam być wyborcą pis..ielców, bo uważam, że polityczne bydło nie ma prawa za mnie dokonywać wyborów dotyczących mojego życia? LOL

Droga redakcjo, sklep nie „obchodzi przepisów”, ponieważ działa legalnie, czyli zgodnie z obowiązującymi przepisami. Bądźcie precyzyjni i uczciwi wobec ludzi, którzy prowadzą ten biznes.

Obejście czy nie, co to w ogóle znaczy? Pewne jest to, że pracują legalnie zgodnie z przepisami. Z drugiej strony zgadzam się, że placówki pocztowej by tam nigdy nie było gdyby w niedzielę nikt nie zakazywał pracy.
p.s. Czy ktoś widział ostatnio prawdziwą placówkę pocztową? Czy to nie jest jednak jakiś twór na kształt straganu, kiosku prasowego, budki z pamiątkami, słodyczami itp., gdzie w kącie siedzi jakaś pani „z poczty”? Kiedyś poczta to był całkiem poważny urząd, a teraz trochę jak jarmark i cyrk to wygląda.

Zapewne wiekszosc z tych januszy i grazyn nie wyobraza sobie, ze mogli by w ta niedziele pracowac. Ale inni moga, zeby szlachta mogla kupic browar w promocji albo srajtasme.

Last edited 1 rok temu by Pomidor

Polaczkom nie dogodzisz. Chcieli mieć jak na zachodzie to na razie tylko w niedziele zamknęli. Tęsknią za komuną, że 7 dni w tygodniu pracować.

Problem pracy w niedzielę jest obecnie rozwiązanych porostu źle. Obecne rozwiązanie wynika poniekąd z ignorancji obu stron i wcześniejszego przeginania przez sklepy np. praca w wigilię do 20-21(po fali oburzenia zmienili politykę i zamykali o 16_17). Praca w niedzielę powinna być dopuszczana na odpowiednich, dobrych warunkach np. Stawka za godzinę pracy w niedzielę 200-300%, stawki z tygodnia lub, dodatkowy dzień wolny w tygodniu za pracę w niedzielę lub praca pt-nd. Pn-cz wolne. Rozwiązań jest multum. Sprawa dotyczy szerokiego kręgu firm nie tylko handlu. W niektórych firmach są dodatki za pracę w sobotę-niedzielę, dawane dobrowolnie co wskazuje na wolę lepszego płacenia… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Dobrze wszyscy wiemy, że zakupy w tak zwane wolne dni typu Niedziela w znacznej większości przypadków nie są spowodowane pilną potrzebą tylko formą spędzenia wolnego czasu. Nie jesteśmy przecież debilnym narodem i potrafimy przewidywać i planować zakupy! Fajnie jest pojechać do sklepu w wolnym dniu i na spokojnie bez pośpiechu znaleźć coś co w szybkich zakupach nam umyka – o promocjach nie wspominając. I tak powinno być, tylko ta grupa ludzi która nas w tym czasie obsługuje powinna zarobić konkretne pieniądze – przynajmniej tak zwane setki.

Ale to regulowały przepisy. Dzień wolny za niedzielę. Tylko po co wolna np środa? W niedzielę pójdziesz z dziećmi na spacer, a w tygodniu? Teraz rozumiesz? Mnie też wkurza zamknięty sklep, ale czas pomyśleć o tych ludziach, którzy są zmuszani do pracy w niedzielę.

Mnie zamknięte sklepy nie ruszają, mam inne formy spędzania czasu w niedzielę i nie napisałem że mnie to wkurza i że to jest samo w sobie złe ALE: Pomyśl o ludziach którzy chcą pracować w niedzielę np. studenci lub poprostu chcą mieć pracę godząc się na pracę w weekend. Co z całą resztę gospodarki dlaczego sklepy mają być zamknięte ale kino, restauracja już nie co kelnerki, kucharze nie mają dzieci, w naszym okręgu jest całe mnóstwo firm pracujących w niedzielę ci ludzie są gorsi od ekspedientki? Czym się różni praca sprzedawcy na stacji od tego w sklepie? Dlatego obecne rozwiązanie… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Cześć narodu polskiego jest taka płytka i pusta jak ten sklep z pustymi półkami

jak zakaz to zakaz albo zamykamy wszystko albo nic pisi rząd podzielił nas na lepszych i gorszych czemu nie zamkneli fabryk [3 lub 4-o brygadówki ]kościoły otwarte restauracje otwarte małe sklepy otwarte rynki czynne np zgierz huty czynne ptak czynny jesteście żałośni szkoda mi was kelnerka w barze musi pracować i j jest ok ale sklepowa to już wasz kwik puknijcie się w swój pusty łeb

Katabasom i nieudacznikom z „S” się to nie spodoba…