Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Testy na COVID w domowych warunkach

Testy na COVID w domowych warunkach

0

Chociaż trudno w to uwierzyć, pandemia trwa już dwa lata. Przez ten bardzo długi czas wiele się zmieniło. Kiedyś problemem było dostanie się na test, a już zrobienie go samodzielnie w domu było wręcz niemożliwe. Nie mogliśmy sprawdzić bez udziału medyków, czy przechodzimy chorobę bezobjawowo. Nie było możliwości sprawdzenia przed spotkaniem, czy jesteśmy zdrowi. Jak wygląda to dzisiaj?

Pandemia trwa od wielu miesięcy

Jako że pandemia jest już z nami od dwóch lat, wiele rzeczy jest znacznie ułatwianych. Przykładowo nie jest dzisiaj problemem przebadanie codziennie rano pracowników przed pracą testem antygenowym, by upewnić się, że wszyscy są zdrowi. Oczywiści testy bywają zawodne, jednakże w wielu przypadkach pomagają w dalszym nieroznoszeniu choroby. Mamy już szczepienia, dzięki czemu coraz więcej rzeczy jest otwartych, z dnia na dzień jest też coraz mniej ograniczeń. Dostanie się na test, sprawdzenie wyników, to często kwestia kilku-kilkunastu godzin. 

Testy na COVID

Coraz powszechniejsze są testy na COVID antygenowe, które można dostać w niemal każdej aptece. Wielu z nas ma takie testy w domowej apteczce, dzięki czemu możemy je wykonać przed spotkaniem z kimś lub jeśli gorzej się czujemy i upewnić się, czy jest to COVID-19. Wykonywane są one także przed spotkaniami, na których uczestniczy wiele osób, czy też przed pracą. Takie teksty są przeznaczone do samokontroli. Sprawdza on, czy posiadamy antygeny SARS-COV-2. Ich wystąpienie świadczy o tym, że zaraziliśmy się tą chorobą. 

Jak korzystać z testów antygenowych?

Jak więc korzystać z takich testów antygenowych? Przede wszystkim powinniśmy je umieścić na płaskiej, czystej i suchej powietrzni. Następnie wyczyścić nos zanim zrobimy wymaz oraz dokładnie umyć ręce. Warto przed przystąpieniem do wykonywania testu sprawdzić, czy mamy wszystkie niezbędne elementy. W przypadku takich testów antygenowych bardzo ważny jest czas, przyda się więc stoper czy też minutnik – w tym przypadku pomocny może być telefon. Tak przygotowani możemy zająć się pobraniem wymazu. Oczywiście warto dokładnie przeczytać ulotkę. Często jednak procedury są zbliżone. 

Dołączony do testu patyczek należy włożyć do nosa i obrócić go kilka razy. Następnie umieścić go w pipecie z płynem i przekręcić wskazaną w ulotce ilość razy. Końcówkę pipety urywamy, a na test we wskazanym miejscu wprowadzamy kilka kropel stworzonego preparatu.

Następnie należy odczekać odpowiednią liczbę minut. Warto dokładnie tego pilnować, gdyż jeśli poczekamy zbyt długo, test może być fałszywie pozytywny. Po tym czasie sprawdzamy wynik, porównując go z ulotką. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments