Strona główna Na sygnale Kryminalne Strzały na ul. Pułaskiego. Do akcji wkroczyli antyterroryści

Strzały na ul. Pułaskiego. Do akcji wkroczyli antyterroryści

21

Dzisiejszy dzień mieszkańcy kamienicy przy ulicy Pułaskiego 17 zapamiętają na długo. W jednym z mieszkań zabarykadował się 24-letni mężczyzna, który groził, że się zabije. Okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. Do pomocy ściągnięto łódzkich antyterrorystów. W budynku padły strzały.

Okazało się, że poszukiwany mężczyzna ukrywał się u swojej matki. Był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach oraz trzema zarządzeniami wydanymi przez pabianicki sąd. Na koncie miał między innymi kradzież rozbójniczą Mężczyzna zrobił się agresywny, gdy do drzwi zapukali policjanci. Zaczął grozić, że się zabije, po czym zabarykadował się w mieszkaniu ze swoją matką.

Kobieta na szczęście zdołała opuścić mieszkanie. Na miejsce przyjechała negocjatorka z komendy wojewódzkiej oraz oddział antyterrorystów.

Wobec fiaska rozmów z niedoszłym samobójcą zdecydowano się na siłowe wejście do mieszkania. Chwilę potem jak policjanci zniknęli w bramie kamienicy, rozległy się strzały hukowe, które miały zdezorientować poszukiwanego. Na szczęście dla wszystkich akcja zakończyła się powodzeniem. 24-latek został wstępnie opatrzony i na sygnale przewieziony do szpitala w Pabianicach, a następnie do do aresztu komendy.

Ulica Pułaskiego przez około dwie godziny była zablokowana przez pojazdy policji, straży pożarnej i pogotowia energetycznego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To fajne „atrakcje” miały dzieci w SP1 po zakończeniu ferii (a to dokładnie po drugiej stronie ulicy się odbyło).

Moja córka była na świetlicy w SP1. Dzieci wszystko widziały, szczególnie żołnierzy z karabinami. W związku z wydarzeniami na świecie jedna z koleżanek mojej córki myślała, że przyjechali ich zabić.
Moje gratulacje dla osób odpowiedzialnych za tą akcję. BRAWO!

Policjanci bardziej chronili zatrzymanego, żeby przypadkiem nie zrobić mu zdjęć, niż zainteresowali się wcześniej szkołą.

Co to znaczy „zainteresowali się? „…. Co to za dziwne pretensje. Może to w szkole i w domu dzieciom powinno się tłumaczyć od czego są policjanci, w jaki sposób działają i przeciwko komu….. Policjanci a tym bardziej kontrteroryści są na ostatnim miejscu, jeżeli chodzi o ” ochronę ” osób ze świata przestępczego w takim zakresie w jakim Pan to przedstawił w innych zresztą również….. Są powody ( tu należałoby i wypadałoby ze strony osób zainteresowanych a tym bardziej komentujących, sprawdzenie czemu policjanci nie robią akcji informacyjnych przed akcją) dla których policja musi działać szybko, dynamicznie z użyciem komórek kontrterrorystycznych bez… Czytaj więcej »

Proszę wybaczyć, ale jestem na 99% pewny, że nawet nie pomyśleli, że tam jest szkoła. W dobie tego co się dzieję na Ukrainie i o czym cały czas trąbią w radiu i telewizji (dzieci to słyszą), policjanci mogli poinformować dyrektorkę, aby te najmłodsze dzieciaki znalazły się w tym czasie na sali gimnastycznej. Mundurowi biegający z karabinami po ulicy („antki” wyglądają jak żołnierze) mogą wywołać różne emocje u 7 czy 8-latków. A co do ochrony wizerunku zatrzymanych, to jest to nagminne, że policjanci robią wszystko, aby uchronić ten wizerunek. Zasłaniają miejsca przejść samochodami, jakieś szpalery robią, kiedyś w Piotrkowie wyjeżdżając z… Czytaj więcej »

Last edited 11 miesięcy temu by Przemek Jach

Wychodzi na to , że trzeba prosić każdego przestępcę , aby przemyślał gdzie będzie łamał prawo, żeby uniknąć sytuacji ,że dzieci będą oglądały akcję jego zatrzymania :)))) dobre :)))))

A co jeśli zatrzymany postanowił by w akcie desperacji wejść do szkoły, Polacy są dziwnym narodem.. wieczne miauczenie i narzekanie dramat.. Jak dla mnie brawo dla funkcjonariuszy za to że nikt nie ucierpiał.

Zgadzam sie, jak ktos napisal wczesniej, bo wygladali jak zolnierze? a jak mieli wygladac? Szkola w takich wypadkach jest realnym zagrozeniem, a Ci co marudza, ze dzieci widzialy policje przez okno niech spojrza w co ich dzieci graja co dzien na konsolach tel itp. 
Wtedy pogadamy

Gratulować to można nauczycielom, że pozwolili na to patrzeć. Oni są od tego, żeby chronić dzieci, jeśli są takie wrażliwe.

Last edited 11 miesięcy temu by Jarek

Na pewno nauczyciele zaplanowali całą tą akcję

Roman ty sam jesteś kontrterorystą😂😂😂 jeżeli już to antyterroryści👍

Pegi skoro już był zatrzymany to do szkoły mogł wejść tylko z kontretorystami Romana😂😂

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowa-sluzba-antyterrorystyczna-w-polsce-w,63,0,2401599.html hm….zanim zabierze się głos, wysmieje kogoś warto się zapoznać z tym artykułem lub iść na studia.

Pani Karolino z racji Pani wiedzy pozostaję mi tylko Panią pozdrowić i podziękować, że się w tak subtelny sposób podzieliła nią że mną 🙂 i dołączam się do rady „Studenta” zanin drugi raz zabierze Pani głos….. A co do Pana Przemka Jacha….. Jeszcze raz tłumaczę, że są czynności operacyjne, w których nie informuję się niezaangażowanych bezpośrednio podmiotów o przeprowadzonej akcji dla powodzenia jej wykonania, czy to się komuś podoba czy nie, tak po prostu jest i tak stanowią przepisy i tak, niestety w jakimś stopniu koszta tego ponoszą normalni ludzie i chodzi to o szeroko rozumiane bezpieczeństwo (ludzi, powodzenia samych… Czytaj więcej »

Rozumiem Pana stanowisko.

to byli kontretoryści z instrybutorami 🙂

Dać mu się zabić i po sprawie,bez kosztów,dzieci ze szkoły by sie nie bały !.Mało jest problemów na świecie by dla takich idiotów takie akcje przeprowadać ? żenada

Ufff, dobrze, że bohaterska MO nie odpaliła Stingerów : ))))

No i przydałaby się jeszcze z jaka dywizja zmechanizowana…. : )

Ja na miejscu anty i policjanta oddał bym tylko jeden strzał i celnie.
Żeby następny debil nie pomyślał że jemu należy się odpoczynek w celi za naszą kasę

Szkoła i okoliczne zabudowania powinny być natychmiast ewakułowane skoro prowadzili negocjacje a nie wchodzili natychmiast!! Skąd wiedzieli, że nie chce wysadzić budynku butlą z gazem!!! rozwalone szyby by zmiotły dzieciaki. Sami oceńcie?