Strona główna Aktualności Termin zakończenia prac na razie bez zmian. Zdążą?

Termin zakończenia prac na razie bez zmian. Zdążą?

9
W Jadwininie, na drodze wojewódzkiej nr 485, postępują prace związane z jej przebudową.

Chodzi o nowy chodnik i ścieżkę rowerową oraz częściową wymianę konstrukcji jezdni. W zakres robót wejdzie też kanalizacja deszczowa, powstaną zjazdy, zatoki autobusowe i oświetlenie.

Inwestycją jest objęty niespełna 800-metrowy fragment trasy. Na jakim etapie jest to przedsięwzięcie?

– Trwają roboty ziemne i przy podbudowie. Wykonano już większość wzmocnienia gruntu. Ponadto w toku są prace brukarskie, polegające m.in. na układaniu obrzeży ścieżki  – informuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, będącego inwestorem.

W listopadzie, jak usłyszeliśmy od rzecznika, jest planowane układanie masy bitumicznej. To zresztą miesiąc, w którym inwestycja powinna być sfinalizowana. Czy uda się dotrzymać tego terminu?

– Na tę chwilę termin zakończenia robót pozostaje bez zmian – mówi Marcin Nowicki.

Remontowany odcinek nadal jest zamknięty, obowiązują objazdy.

Wartość przedsięwzięcia to 4,6 mln zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Miało się skończyć jeszcze w październiku z tego co pamiętam … Porażka ten remont, co dopiero droga robiona

Źle pamiętasz. Z tego, co podawał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie w sierpniu, remont powinien skończyć się w listopadzie.
https://epainfo.pl/nowa-inwestycja-drogowa-wkrotce-czekaja-nas-objazdy/

Last edited 1 rok temu by Wlodzimierz

Może jestem złośliwy…. Ale jestem ciekaw efektów za 4,6 mln… Chyba złote latarnie będą….

Niestety…… Tylko srebrne

Srebrny to kolor. Latarnie będą platynowe!

Moze sa juz zakontraktowane nowe firmy w tym rejonie i nalezy przebudowac wzmocnic ta droge. Tak czy inaczej dobrze ze sie rozwijaja

To jest tylko 800m a nie 8 km. Powinni to w miesiąc zrobić a nie na tyle czasu zamknąć tak ruchliwą drogę. Okoliczne drogi są rozjedzane bo nie były projektowane na takie natężenie ruchu a mieszkańcy narażeni na hałas i niebezpieczeństwo.

Dokładnie. Tam jest rozkopany odcinek ok. 200 metrów. Na pozostałym widać budowana tylko ścieżkę rowerową. Po tempie prac widać, że jeszcze to długo potrwa – za długo. Może jakaś interwencja ze strony władz Gminy dała by efekt.

Dobrze ze robią ścieżki rowerowe ale !! Qrcze każda od sasa do lasa ,żadną nigdzie nie można dojechać ,każda kończy się nigdzie ,każda zaczyna się i nie dojadę nigdzie …może czas zacząć łączyć ???