Strona główna Na sygnale Kryminalne Tankował za darmo

Tankował za darmo

1

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego, który co najmniej kilka razy dokonał kradzieży paliwa na terenie Konstantynowa Łódzkiego i Łodzi.

Złodziej tankował do pełna zamontowane w samochodzie pojemniki i odjeżdżał ze stacji benzynowych bez zapłaty. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wpadł 1 kwietnia w Prima Aprillis, kiedy przed godz. 20.00 podjechał na jedną ze stacji benzynowych w Konstantynowie Łódzkim citroenem jumperem i zatankował prawie 80 litrów oleju napędowego do beczek znajdujących się w pojeździe.

Dla zmylenia pracowników wszedł do sklepu z zamiarem rzekomego uregulowania rachunku. Wtedy pracownik stacji stojący obok dystrybutora z gazem rozpoznał kierowcę, który w połowie lutego zatankowała olej napędowy za prawie 800 złotych i nie płacąc uciekł ze stacji benzynowej. Spostrzegawczy pracownik natychmiast poinformował kasjerkę, której nieuczciwy klient nie zapłacił za wlane paliwo. Kierowca citroena widząc, że został zdemaskowany wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Ucieczkę udaremnił jeden z pracowników stacji wyjmując złodziejowi kluczyki ze stacyjki pojazdu.

Na miejsce przybyli konstantynowscy policjanci i ujęli złodzieja. Zebrany materiał dowodowy wskazał śledczym,  że mieszkaniec Aleksandrowa Łódzkiego dokonywał kradzieży ze swoim 35-letnim wspólnikiem. Złodziejski duet podczas kradzieży montował na citroenie kradzione tablice rejestracyjne, a oryginalne chował pod siedzenie kierowcy.  Poustawiane w środku beczki sprawcy napełniali  po brzegi i odjeżdżali ze stacji nie płacąc za zatankowane paliwo.

 

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pabianice. Stacje orlen Zielona Octavia to samo się dzieje. Trójka chłopa jeździ i kradnie tablice raczej też nic nie dadzą po na bank kradzione epa 51r4