Strona główna Aktualności Polityka 4 miliony czy 150 tysięcy?

4 miliony czy 150 tysięcy?

1

Radna miejska z Pabianic mogła złamać prawo – pisze „Super Express”. Chodzi o akcję zbierania podpisów przeciwko budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Łodzi.

W akcję partii Twój Ruch zaangażowała się Renata Uznańska –  Bartoszek związana ze Stowarzyszeniem „Dom Wszystkich Polska”  (twór Ryszarda Kalisza), które startuje w wyborach do europarlamentu z partią Janusza Palikota (Twój Ruch) pod szyldem Europa Plus.  Do redakcji Super Expressu trafiło nagranie jak radna namawia łodzian do podpisywania listy przeciwko budowie pomnika. Mówiła napotkanym przechodniom, że pomnik będzie kosztował 4 miliony złotych i będzie finansowany z naszych podatków. Działacze Prawa i Sprawiedliwości związani ze Ruchem Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego twierdzą, że koszt tego przedsięwzięcia to jedynie 150 tysięcy złotych sfinansowany z wykupu tzw. cegiełek.
– To obrzydliwe oszustwo Ruchu Palikota i wprowadzanie wyborców w błąd. Obywatelską uchwałę Ruchu Palikota można wyrzucić do kosza – mówił Marcin Mastalerek, lider PiS w Łodzi. Zapowiada wystąpienie do prokuratury i do sądu przeciwko działaczom Twojego Ruchu na stronie Gazeta.pl.

Stowarzyszenie „Dom Wszystkich Polska”, do którego należy radna z Pabianic, wydało komunikat prasowy w tej sprawie:

 

 

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments