Strona główna Styl życia Tani piekarnik w kuchence – czego możesz oczekiwać?

Tani piekarnik w kuchence – czego możesz oczekiwać?

0

Nie każdego z nas stać na wyposażenie swojej kuchni w wysokiej klasy płytę grzewczą oraz zaawansowany piekarnik. Dzisiaj jednak nie musisz mieć fortuny, aby piec w piekarniku pyszne potrawy. Co mogą zaoferować ci najtańsze kuchenki z piekarnikami?

 

W najtańszych kuchenkach gazowych coraz rzadziej stosuje się gazowe piekarniki. Gdy szukasz oszczędności, ale chcesz, aby twoje ciasta czy pieczenie wychodziły idealnie, warto dopłacić do urządzenia z piekarnikiem elektrycznym. Dlaczego? To energooszczędny piekarnik, który potrafi wytwarzać ciepło z góry i z dołu, ponadto łatwiej utrzymuje raz wskazaną temperaturę, dlatego pieczenie z nim jest łatwiejsze.

Funkcje

Tanie piekarniki gazowe nie mają tak szerokiej gamy funkcji jak te droższe – zazwyczaj to trzy funkcje, czyli pieczenie z góry, pieczenie z dołu oraz pieczenie z góry i z dołu jednocześnie. To wystarczająca liczba funkcji do przygotowania większości potraw. W najtańszych piekarnikach jednak nie znajdzie się zwykle funkcji termoobiegu, czyli specjalnego wentylatora, który rozprowadza gorące powietrze po całym wnętrzu urządzenia. Również tanie modele nie mają zazwyczaj funkcji grilla oraz termosondy, która przeznaczona jest do sprawdzania temperatury w potrawach – jest bardzo pomocna przy pieczeniu mięs. Gdy chcesz kupić piekarnik z tymi funkcjami, musisz przygotować się na wydatek większy o około 300-400 złotych w zależności od marki i modelu.

Sterowanie

Niedrogie modele nie mają też sterowania elektronicznego – zwykle to pokrętła, którymi ustawia się program oraz temperaturę.

Prowadnice

Różnica pomiędzy tanimi a drogimi piekarnikami dotyczy również prowadnic. W najtańszych piekarnikach prowadnice są wytłaczane, czyli mają postać zagłębień w bokach piekarnika. Do urządzenia dodaje się wtedy zwykle jedną lub dwie blachy oraz półkę siatkową, które pasują do wytłoczeń. Droższe piekarniki wyposażane są w teleskopowe prowadnice.

Zabezpieczenia

Tanie piekarniki zazwyczaj nie mają również opcji „chłodne drzwi”, dlatego też podczas pieczenia trzeba pamiętać o tym, by w pobliżu nie znajdowały się małe dzieci.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments