Strona główna Aktualności Z miasta Budżet obywatelski czeka na zadania

Budżet obywatelski czeka na zadania

4

Od dziś (1 sierpnia) można składać propozycje projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest milion złotych.

W tym roku w inicjatywie wprowadzono jedną, ale bardzo istotną zmianę – propozycje zadań nie mogą dotyczyć nieruchomości pozostających w dyspozycji jednostek organizacyjnych miasta, m.in. przedszkoli, szkół czy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kwota dofinansowania na jeden projekt może wynieść maksymalnie 200 tys. zł.

Formularze zgłoszeniowe są już dostępne w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych UM przy ul. Narutowicza 33, pok. nr 13, w Biurze Obsługi Interesantów w siedzibie UM przy ul. Zamkowej 16 oraz na stronie internetowej UM. Tam znajduje się również wersja on-line formularza, do ktorego trzeba dołączyć listę poparcia z nazwiskami 15 osób i całość złożyć w wydziale do 31 sierpnia. Przy tej formie zgłoszenia zadania załączniki trzeba dostarczyć do wydziału w ciągu 5 dni od daty zarejestrowania formularza w systemie.

Dyżury konsultacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego odbędą się 9, 23 i 30 sierpnia w godz. 16.00-18.00 w sali nr 4 w UM przy ul. Zamkowej.

Zadania spełniające wymogi formalne i merytoryczne, które zostaną poddane pod głosowanie, poznamy do 30 września. Głosowanie odbędzie się w pierwszej połowie października, ostateczna lista zadań do realizacji będzie znana 20 października.

Informacja UM

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wzorem Łódzkiego Roweru Publicznego, fajnie byłoby coś takiego zobaczyć na skalę nieco większą, tj. aglomeracyjną. Wyobrażacie sobie połączenie rowerowe na linii Łódź-Pabianice-Konstantynów-Rzgów? Niestety, taki projekt nie generuje zysków wystarczających w perspektywie kilku lat do pokrycia kosztów utworzenia tylu km ścieżek rowerowych… A szkoda. Ale cóż, nie ma rzeczy niemożliwych:)

Najpierw muszą mieć na czym jeździć te rowery miejskie. Zacznijmy od ścieżek rowerowych.

Proszę nie składajcie beznadziejnych wniosków typu remont asfaltu w Parku Wolności.
Co za kretyn to wymyślił i kretyn zatwierdził? Co dało wyremontowanie połowy dużego okręgu asfaltu? Młodzi rowerami i tak jeżdżą dalej (Karolew itp) a tak teraz szaleją motorami, tak motorami po nim. Gorąco popieram drogi rowerowe i tu należałoby inwestować. Gdzie ludzie jeżdżą najczęściej i jest najniebezpieczniej? Na duży rynek i cmentarz. Pomyślcie o tym.

W kwestii ścieżek rowerowych w ramach budżetu obywatelskiego , zapraszam na FB gdzie na stronce Rowerowe Pabianice ten temat jest szerzej poruszony.