Strona główna Aktualności Z miasta Tak powstaje rafa (ZDJĘCIA)

Tak powstaje rafa (ZDJĘCIA)

0

To półmetek prac nad olbrzymim muralem na ulicy Moniuszki. To kolejna inicjatywa Adama „Kruka” Wirskiego.

Za realizację malunku na ogrodzeniu żłobka o powierzchni 100 m² odpowiedzialny jest projekt „Pomocna dłoń”. To pięć osób, czyli 4 graficiarzy: Adam Wirski, Emil Szcześniak, Piotr Pawlik, Kamil Zezul oraz Przemysław Wendler z firmy ZRB Jędraszek. Sponsorami przedsięwzięcia są firma Sunbud oraz producent farb Kabe.

– Wpadliśmy na pomysł pomalowania tej ściany już podczas realizacji projektu na betonowym ogrodzeniu ciepłowni przy ulicy Jana Pawła II – opowiada Kruk. – Teraz znaleźliśmy sponsorów, prezydent wyraził zgodę, a pani dyrektor żłobka zaakceptowała projekt. Miało nie być żadnych potworów – śmieje się graficiarz.

Prace zaczęły się na początku tygodnia. Przez 3 dni ściana przygotowywana była do nałożenia farby. Mural ma być gotowy do końca przyszłego tygodnia. Motywem jest rafa. Na murze widać już żyjące tam stworzenia, wrak kutra i samolotu. Całość robi duże wrażenie.

– Przechodnie zatrzymują się i gratulują nam pomysłu – mówi Kruk. – Jak nałożyliśmy czarny podkład mówili, że ładnie. Nic dziwnego, to była odrapana ściana.

REKLAMA
Poprzedni artykułGdzie byli w drugiej połowie?
Następny artykułCo z Lidlem na Bugaju?