Strona główna Aktualności Z miasta Tak jest na planie filmowym (GALERIA ZDJĘĆ)

Tak jest na planie filmowym (GALERIA ZDJĘĆ)

3
fot. Ola Grochowska/Akson Studio
Ekipa, która kręci w Pabianicach sceny do filmu „Pogrom 1905. Miłość i hańba” lada chwila zakończy u nas pracę. Na efekty będziemy musieli natomiast trochę poczekać.

Premiera nowej produkcji Telewizji Polskiej jest bowiem zaplanowana w drugiej połowie 2022 roku. W filmie „gra” nasze miasto. Nie jako jedyne – „wystąpią” w nim również Łódź, Poznań, Sosnowiec, Modlin, Radom oraz Warszawa i jej okolice. Statystami są między innymi pabianiczanie.

O czym jest ten film? Jak informuje Akson Studio, przedstawia on historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami, zwłaszcza losy niezwykłych kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie.

„Pogrom 1905. Miłość i hańba” rozpoczyna się sceną wybuchu bomby podłożonej przez młodego rewolucjonistę. Rosyjskie represje popychają coraz bardziej zdesperowanych Polaków do zrywu niepodległościowego. Sytuacja jest tak napięta, że szef carskiej Ochrany postanawia przekierować uwagę tłumu na inny tor, prowokując w mieście zamieszki na tle obyczajowym.

W rolach głównych wystąpią: Sonia Mietielica („Stulecie Winnych”), Monika Krzywkowska („Odwróceni. Ojcowie i córki”, „39 i pół tygodnia”) i Piotr Nerlewski („Wojenne dziewczyny”, „Za marzenia”).

Reżyserem filmu jest Michał Rogalski („Czas Honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie Winnych”). Autorkami scenariusza są Katarzyna Tybinka („Wataha”) oraz Anna Gabryś, autorem zdjęć – Maciej Lisiecki („Ciotka Hitlera’”, „Wojenne dziewczyny”, „Psy 3. W imię zasad”). Za scenografię odpowiada Joanna Macha („Wenecja”, „Drogówka”, „Pakt”), a za kostiumy – Wanda Kowalska i Paweł Grabarczyk („Wołyń”, „Cudak”, „Wojenne dziewczyny”).

Producentem filmu jest Akson Studio („Katyń”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Miasto44”, „Atak paniki”, „Jak najdalej stąd”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Sexify”).

Zdjęcia: Ola Grochowska/Akson Studio

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na pierwszym zdjęciu typowa obstawa Starówki w sobotę o 2:30

TVP PIS kręci swoją propagandę.

W mieście lemingów i platformy kręcą sceny rewolucji… a Tusk milczy