Strona główna Aktualności Z miasta Szpitalny oddział ratunkowy zmienił miejsce

Szpitalny oddział ratunkowy zmienił miejsce

1
Tak wyglądał SOR przed remontem. Po jego zakończeniu będzie tam również więcej urządzeń.

Dzięki pozyskaniu pieniędzy z Unii Europejskiej w pabianickim szpitalu rusza modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego. Oznacza to zmianę dla pacjentów.

Rozpoczynające się prace remontowe wymusiły przeprowadzkę SOR-u. Do tej pory mieścił się w budynku 1C, a wchodziło się do niego od strony ulicy Wiejskiej.

– Dzisiaj drzwi będą jeszcze otwarte. I być może przez kolejny dzień, ewentualnie dwa. Do czasu zamknięcia wejścia będzie tam nasz pracownik, który ma za zadanie kierować pacjentów we właściwe miejsce – tłumaczy Adam Marczak, kierownik działu marketingu i administracji w Pabianickim Centrum Medycznym.

SOR przeniesiono na pierwsze piętro szpitala (budynek 1A), naprzeciwko oddziału ginekologiczno – położniczego. W tym samym miejscu znajduje się rejestracja nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej. Gabinety lekarskie są z kolei usytuowane tam, gdzie przychodnie specjalistyczne, czyli też na pierwszym piętrze, tylko w budynku 1D.

W związku z przeprowadzką główne wejście do PCM (ul. Jana Pawła II 68), które stanie się zarazem wejściem do szpitalnego oddziału ratunkowego, będzie czynne całą dobę. 

Kiedy SOR wróci w dotychczasowe miejsce? Modernizacja musi zakończyć się w tym roku, a więc prawdopodobnie z początkiem przyszłego.

– Poza zmianą lokalizacji żadnych innych nie ma. Liczba łóżek, personelu i jakość świadczonej pomocy pozostaje na tym samym poziomie – dodaje Adam Marczak.

Remont SOR-u nie jest jedynym przedsięwzięciem, jakie zrealizuje PCM. Na terenie szpitala powstanie również lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspaniale szpital będzie bardziej nowoczesny i marudy przestaną gadać że jest obskurny.