Strona główna Dzieje się Kultura Koncerty w szczytnym celu. Dla nauczycielki

Koncerty w szczytnym celu. Dla nauczycielki

0

Podczas trzydniowej, IV Błękitnej Kolędy wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze na rehabilitację nauczycielki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Pabianicach. 

– Szkoła muzyczna otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w IV „Błękitnej Kolędzie” i pojawił się pomysł, że może ten koncert mógłby stać się dobrą okazją do zorganizowania akcji charytatywnej dla naszej nauczycielki Janiny Lewandowskiej, która po przebytym udarze wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji – mówi Beata Kępińska, dyrektor PSM w Pabianicach. – Okazało się, że pani Magdalena Cieślar w tym roku przygotowała trzy koncerty i powiedziała, że możemy całą „Błękitną Kolędę” zadedykować Janeczce.

Cykl trzydniowych koncertów rusza już 19 stycznia. Odbędą się one w kościele Ewangelicko-Augsburski św. Piotra i św. Pawła w Pabianicach.

Harmonogram koncertów:

  • 19 stycznia (godz. 18.00) – Wystąpią: kwartet wokalny „Coś się święci”, kapela podwórkowa „Dobrzanie”, „Gitarzyści po 40-stce” wraz z Magdaleną Prym
  • 20 stycznia (godz. 17.00) – Wystąpią: uczniowie i nauczyciele PSM I i II stopnia w Pabianicach
  • 21 stycznia (godz. 17.00) – Wystąpią: Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), Katarzyna Antoniak (fortepian), Szymon Masłowski (organy), Kameralny Chór INCANTO (p/d Magdaleny Hudzieczek-Cieślar) oraz Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Dobroniu (p/b Roberta Kraski)
Janina Lewandowska jest nauczycielką z blisko 40-letnim stażem pedagogicznym, z czego przez okres 27 lat była wicedyrektorką pabianickiej szkoły muzycznej. W czasie, gdy pełniła funkcję wicedyrektora, pomagała w organizacji wielu wydarzeń, również akcji charytatywnych. Często brała udział w kursach, seminariach i warsztatach, stale podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Ponadto dwukrotnie otrzymała Nagrodę Dyrektora CEA – w latach 2007 i 2015. W roku 2007 otrzymała również Medal KEN, a w 2001 wręczono jej Srebrny Krzyż Zasługi.

 

 

 

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o