Strona główna Aktualności Szkoły zamknięte do Wielkanocy, olbrzymie kary za złamanie kwarantanny

Szkoły zamknięte do Wielkanocy, olbrzymie kary za złamanie kwarantanny

17
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii w Polsce. Oznacza to zamknięte placówki oświatowe i uczenie do świąt (co najmniej do 15 kwietnia). Drastycznie wzrośnie też kara za nieprzestrzeganie kwarantanny z 5 do 30 tys. złotych. 

W Polsce jest już ponad 400 zarażonych osób, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu epidemii. Wcześniej mieliśmy „jedynie” zagrożenie epidemiczne.

– Będziemy mieli w najbliższych dniach tysiąc, dwa tysiące chorych. W ciągu kilkunastu dni to może być dziesięć tysięcy, mówienie o efektach, kiedy to się skończy, jest gdybaniem – stwierdził Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia.

– Najbliższe tygodnie do świąt muszą być czasem społecznej dyscypliny – apelował premier.

Szef rządu apelował o ścisłe przestrzeganie kwarantanny. Stąd wyższa kara za jej złamanie oraz wprowadzenie aplikacji mobilnej pomagającej na lokalizację osób odizolowanych.

REKLAMA

17
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
14 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Anna Maria

Teraz to już wszystko zależy od nas, pozostańcie w domach, kontrolujcie i pomagajcie tym na kwarantannie. Oby nie było jak we Włoszech!

Piotrek

Coraz więcej informacji Pojawia się ze Włochy sa naszpikowane antenami do 5G Coraz więcej informacji jest ze nad Włochami jest wiele satelit do przesyłu tych danych . I Testowano jakie natężenie wytrzyma społeczeństwo . Przypomnę 5G to wzrost promieniowania ponad 100 krotny od obecnych norm tel. komórkowych i to bez żadnych badań czy testow . Objawy 5G MOGA być grypopochodne . Więc umierają najsłabsze ogniwa A w domu Wi-Fi 5G jest największe promieniowanie (praca zdalna , śledzenie informacji o CV) Jak jest ? nie wiem bo jest za mało wiarygodnych danych. Dzisiaj skupiamy się na CVirusie Ale nikt nie podejmuje… Czytaj więcej »

Giordano Bruno

Jeśli znów przemówiłeś, to wyjaśnij, proszę, czy jesteś zdania, że 5G roznosi COVID-19, czy na odwrót. Czy pojawienie się COVID-19 w krajach, w których nie ma 5G wróży szybkie uruchomienie w nich tej technologii?

Piotrek

Giordano proszę
przecież wiele razy dostawales odpowiedzi ze 5G nie produkuje i nie roznosi wirusa .
To technicznie i biologicznie nie możliwe.
Promieniowanie wysokich częstotliwości MOŻE powodować objawy chorobowe w organizmach ludzkich podobnych do grypy.
A całe zamieszanie z CV może być takie jak z virusem opryszczki
Tzn. ze każdy go wewnątrz posiada
tylko uaktywnia się on w odpowiednich warunkach .
Tyle ze nie ma żadnych twardych danych
na których można polegać
zarówno jeśli chodzi o CV jak i 5G .
Coraz więcej jest danych
ze Włosi po 65 roku byli szczepieni obligatoryjnie na grypę
i to im jakos nie pomogło
czy było przyczyną ?

szofer

Temat ciekawy i czy ma związek? Napewno coś w tym może być… Zawsze nowe technologie wprowadzały nowe zagrożenia, które wychodziły po czasie (jak Skłodowska-Curie) lub nieujawnione (jak papierosy Kent z filtrem azbestowym). 5G także może mieć związek z epidemią albo nie, nie da się tego sprawdzić. W KAPITALIŹMIE jedno jest pewne. PRAWDĄ jet to na czym da się więcej ZAROBIĆ. Tak było od wieku wieków i tak będzie na wieki wieków, a nawet dłużej… do puki kapitalizm będzie istniał.

StopIdiotom

niech mój nick będzie komentarzem do wypocin Piotrka

Piotrek

A osoby o podobnym Nicku
będą wierzyć w wiatr
który przynosi piasek z pustyni afrykańskiej
Na tereny Polski

Tom

Zapomniałeś jeszcze o chemitralis (dużo lotów nad Włochami) i o cyklistach (bardzo popularna tam forma spędzania wolnego czasu)

Giordano Bruno

O Panie! A balony jakie straszne.

Piotrek

Jeśli chodzi o chemitrails to min. technologia wojskowa polegająca na obniżeniu jonosfery do celów radarowych,
Żeby prowadzić namierzanie celów w 3D.

Poszukaj celów do zrealizowania żeby zastąpić analogowe ID na cyfrowe i będziesz wiedział że chodzi o to żeby wiedzieć którym wieżowcu w którym pokoju jest poszukiwany niewygodny człowiek .

O składzie Chemitrals jest wiele info

Giordano Bruno

Wiem, że to może być dla ciebie bardzo trudne, ale wytęż się i spróbuj pomyśleć, może ktoś z domowników zechce ci pomóc: Jeśli ktoś chce wyeliminować jednego człowieka, a wytacza przeciw niemu najcięższe dostępne działo, które na pewno przy okazji zabije setki lub tysiące innych i ty wiesz o tym, że to robi, więc wiedzą i inni (to sedno twojej opowieści), to czy nie tańsza byłaby jednak kulka (nikt nie dowiedziałby się, kto ją wystrzelił).

Piotrek

Wytęż sie
W jaki sposób ?
I ile zarobi ktoś na 1 kulce ?

Chyba nie odrobiles
pracy domowej z II WŚ ?
Popatrz i przeanalizuj
komu?
i w jak sposob?
zapełnily się skarbce po II WŚ ?
Jak już dojdziesz do info ze przed II WŚ Watykan był pusty jak murzyński bęben.
A po wojnie miał napełniony skarbiec .
To będzie znak
ze już rozeznales się w sytuacji .
Rozeznasz się które kraje,
które firmy
z jakich branż były udzialowcami II WŚ .
Jeśli ktoś jest udzialowcem
ma dostęp do podziału tortu.
Ktore religie odniosły korzyści finansowe
Zdobyły przewagę
Np. poprzez czystki etniczne, religijne .

Piotrek

Poszukaj info jak w w ostatnim roku we Włoszech były szczepienia dywanowe
Czyli zorganizowane akcje szczepienia przeciw grypie 65+
zarówno w Italii jak i w Wuchan .
Szczepienia nie pomogły…
(Tak samo jak podczas pandemii grypy Hiszpanki,
gdzie inna Pabianicka gazeta opisywała to wydarzenie historyczne w Pabianicach i podala jawnie ze została przywleczona przez amerykańskich żołnierzy do Europy .
Żołnierze byli szczepieni przeciw grypie
przed wysłaniem do Europy )

Teraz Ogólnie system finansowy ZUS będzie największym beneficjentem tej tragedii.
Wszyscy to mówią
i to jest proste jak 2×2
Nie potrzeba pomocy rodziny .

Giordano Bruno

Podchwyciłeś marny żart, którym dzielił się domorosły celebryta w publicznych mediach i starasz się nadać mu status obiektywnej wiadomości. Z tego miernego „dowcipu” miało wynikać, iż umrze wiele osób w wieku emerytalnym, więc nie trzeba będzie im wypłacać świadczeń. Włącz kalkulator i policz: ile w tym czasie nie wpłynie składek do ZUS od osób przebywających w szpitalach [w pewnych okolicznościach ZUS wręcz będzie im musiał wypłacać świadczenia], ile nie wpłynie od tzw. firm jednosobowych (jest ich ponad trzy miliony), a mają być zwolnione na 3 miesiące ze składek (tak naprawdę pewnie i tak bardziej uzasadnione byłoby zwolnienie ich na zdecydowanie… Czytaj więcej »

Piotrek

Osoby w wieku emerytalnym renciści i powyżej 65 roku nie płacą Zusu (Może jakąś znikają składkę zdrowotną ) A te osoby są obciążeniem dla wyniku finansowego . Znowu zajrzyj do lekcji z historii O kryzysie finansowym w USA przed II WS. o Eugenice ( to nie są teorie spiskowe, filmy dokumentalne były wyświetlane w TVP na początku p. Kurskiego ) Teraz jest kryzys Można pozostawić wysokie podatki Można zlikwidować 500+ Będzie bezrobocie Można ludziom płacić miskę ryżu Bo do dużych fabryk będą kilometrowe kolejki za sredni zasiłek z PUP. Błędem jest ze chcesz zrozumiec i naprawic gospodarkę ze to kryzys… Czytaj więcej »

A. A. Miz

Ta aplikacja nic im nie da wystarczy wyłączyć internet lub całkowicie telefon i lokalizacja nic im nie da 😀