Strona główna Aktualności Z miasta Szkolna piwnica z nowym przeznaczeniem

Szkolna piwnica z nowym przeznaczeniem

3
fot. starostwo
Remont trwał kilka miesięcy, efekt robi wrażenie. W I Liceum Ogólnokształcącym powstała nowa sala, w której uczniowie będą mieli lekcje wychowania fizycznego. Do gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia jest jej wprawdzie daleko, ale znacznie ułatwi organizację zajęć.

Na ten cel zaadaptowano szkolną piwnicę, gdzie wcześniej mieścił się magazyn staroci. Wymogi wymusiły jej pogłębienie. Teraz gruntownie odnowione pomieszczenia, od podłóg po sufity, w niczym nie przypominają wcześniejszych.

– Powierzchnia sali wynosi około pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Z tego powodu nie ma w niej lekcji z piłką, ale możemy przeprowadzać tam wychowanie fizyczne w formie ćwiczeń, np. na karimatach czy z wykorzystaniem hantli – mówi Barbara Żwańska, dyrektor szkoły.

Zajęcia dla dziewcząt i chłopców odbywają się oddzielnie. Jedna sala gimnastyczna oznaczała konieczność takiego układania planu, aby zajęcia odbywały się przed innymi lekcjami lub po nich. Wziąwszy pod uwagę, że nowa pomieści jedną grupę, nie będzie już to konieczne.

Nowa sala była pierwszym etapem inwestycji, rozpoczętej jesienią ubiegłego roku. W tym powstały sanitariaty. Uczniowie mają do dyspozycji natrysk z jedną umywalką i toaletę z dwiema.

REKLAMA
Poprzedni artykułPokaz siły w starciu z Izraelem – na co realnie stać reprezentację Polski?
Następny artykułPrezydent dotrzymał jednej z kluczowych obietnic
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

lekcje w-f, tam???? chyba pograć w szachy! masakra. Kto to wymyśla?

Oczywiście do klasycznej gry w siatkówkę czy piłkę nożną nie ma szans, aczkolwiek na formę fitness np. jogę, stepy czy zajęcia z piłką jak najbardziej.
Fajnie byłoby wyposażyć taką salę w lustra i zadbać o fajny plan ćwiczeń.

Podziękuj dojnej zmianie.
Aby pomieścić więcej uczniów, każdy orze jak może…