Strona główna Dzieje się Życie szkolne Szkołę czas zacząć

Szkołę czas zacząć

0

Dziś uczniowie oficjalnie rozpoczęli rok szkolny 2017/2018.

Miejska uroczystość z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 15 (dawne Gimnazjum nr 2).

Uczniów nowo powstałej placówki powitał Grzegorz Hanke, dyrektor SP nr 15. W ciepłych słowach wypowiedział się również prezydent miasta:

– Nowy rok szkolny nie mógłby się rozpocząć bez udziału nauczycieli i dyrekcji. To oni, mimo krótkiego czasu, jakie dała oświata na reformę, zdołali przygotować obszerny plan lekcji oraz zajęli się przygotowaniem szkół na przyjęcie nowych uczniów – mówił Grzegorz Mackiewicz.

Ponadto świeżo upieczeni pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki.

W części artystycznej wystąpiły dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 – od września dwie grupy przedszkolne będą mieścić się w budynku szkoły.

W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło ok. 4366 uczniów, z tego ok. 689 w klasach gimnazjalnych. W jedenastu miejskich szkołach zostały utworzone 163 klasy (od pierwszej do siódmej), w tym 22 klasy pierwsze, i 29 klas gimnazjalnych. Największą miejską podstawówką pozostaje SP nr 3, która liczy ok. tysiąca uczniów. Do klas pierwszych zapisanych zostało 479 dzieci. Najwięcej, bo pięć klas pierwszych będzie miała w SP nr 3. W SP nr 16 (dawne Gimnazjum nr 3) zostaną utworzone 3 klasy, po dwie klasy powstaną w SP nr nr 1, 2, 5, 13 i 17, po jednej klasie w SP nr nr 8, 9, 14, 15.

Do 12 miejskich przedszkoli zostało przyjętych 1960 dzieci. Najliczniejsze będzie Przedszkole Miejskie nr 13  i Przedszkole Miejskie nr 4, które utworzą po dwanaście grup dla ok. 300 dzieci. Najmniejszymi placówkami pozostaną PM nr 8 (ok. 70 dzieci), PM  nr 3 i 6 (ok. 100 dzieci).

W ramach reformy oświaty od września opieka przedszkolna musiała objąć dzieci od 3 do 6 lat. W związku z tym zaadaptowano dodatkowo pomieszczenia dla dwóch grup  przedszkolnych w SP nr 16, dla dwóch grup w SP nr 15 i jednej grupy w SP 13.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments