Strona główna Aktualności Radni nagrodzą uczniów

Radni nagrodzą uczniów

0

Jeszcze w tym tygodniu zbierze się komisja konkursowa (w jej skład wchodzi m.in. prezydent lub wiceprezydent, radni i naczelnik wydziału edukacji, kultury i zdrowia), która zarekomenduje radzie miejskiej kandydatów do stypendium dla najzdolniejszych uczniów. Wniosków o jego przyznanie wpłynęło 15.

Stypendia, podobnie jak w ubiegłych latach, otrzymają uczniowie mający ponadprzeciętne osiągnięcia w nauce, sporcie oraz kulturze i sztuce. Kryterium oceny stanowią m.in. wyniki osiągnięte w konkursach wiedzy, średnia ocen w klasyfikacji rocznej, ocena zachowania, zaangażowanie ucznia w życie szkoły lub innych organizacji społeczno – kulturalnych, a także aktywność społeczna i wolontariat.

O tym, do kogo ostatecznie trafią jednorazowe nagrody i w jakiej wysokości zadecyduje rada miejska. W ubiegłym roku ośmioro uczniów dostało po 1000 zł.

Stypendia mogą otrzymać uczniowie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjów na wniosek dyrektorów szkół, placówek kulturalnych i sportowych, rodziców, stowarzyszeń i organizacji społecznych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments