Strona główna Aktualności Z miasta Szczepienia kryterium naboru do żłobka. Co z przedszkolami?

Szczepienia kryterium naboru do żłobka. Co z przedszkolami?

29
Wszystko wskazuje na to, że Pabianice dołączą do miast, w których do publicznego żłobka w pierwszej kolejności przyjmuje się dzieci mające szczepienia ochronne. Przy naborze do przedszkoli podobnego kryterium nie należy się spodziewać. 

Z inicjatywą jego wprowadzenia (jeśli chodzi o obydwa typy placówek) wystąpili w drugiej połowie września radni z Koalicyjnego Klubu Radnych, kierując interpelację w tej sprawie do prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Ten jest pomysłowi przychylny, o czym świadczy fakt, że w magistracie rozpoczęły się już prace nad zmianą zapisów.

– Musimy zmienić statut żłobka, trudno jednak powiedzieć, czy zakończą się one jeszcze w tym roku – mówi Monika Szewczyk, naczelnik wydziału spraw społecznych i gospodarczych w Urzędzie Miejskim.

Bez względu na to, kiedy nastąpi finał, ich wejście w życie wydaje się formalnością, bo KKR ma w radzie miejskiej większość, może więc przegłosować zmianę.

W interpelacji znalazł się również postulat, aby zaszczepione dzieci miały jako pierwsze zapewnione miejsca w przedszkolach. Jednak rodzice, którzy są przeciwni szczepieniom nie mają powodów do zmartwień.

– Zgodnie z przepisami prawa oświatowego obowiązkiem gminy jest zapewnienie miejsca w przedszkolu wszystkim dzieciom, które ukończyły trzy lata, także tym nieszczepionym – wyjaśnia prezydent Grzegorz Mackiewicz.
REKLAMA
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cieszę się, że sytuacją się klaruje.

Im szybciej radni i prezydent podejmie decyzję tym szybciej będą musieli odpowiedzieć
na nie wygodne pytania .

i bardzo dobrze

Te zapisy dyskryminujące dzieci nieszczepione (i zdrowe dzięki temu!!!!) są niezgodne z Konstytucją RP, Kartą Praw Pacjenta i zapisami praw obywatelskich! Pani Socha!!!!! Proszę nie nakręcać niezgodnego z prawem tematu!!!! A może wprowadzimy pierwszeństwo przy przyjmowaniu dzieci np. niebieskookich? Albo ubranych w kubraczki???? Masakra

Nieszczepienie własnych dzieci to jak gra w rosyjską ruletkę. Tyle, że mamy 5 komór z nabojem…

A jesli szczepienie wlasnych dzieci to jak gra w rosyjską ruletke ?
Z prawdopodobieństwem 5 do 1

no tak tylko kogo to obchodzi? Ludzie sie ciesza ze panstwo im mowi co i kiedy musza wstrzykiwac swoim dzieciom….

Wreszcie jakiś dobry pomysł.

KKR jesteście tacy sami jak PISowcy!!!
Oni dzielą ludzi i jak widać wy tez, na lepszych i gorszych!!
Wzieliscie pod uwagę dzieci chore? Z odroczonyni szczepieniami??Takim rodzicom zamykacie drogę korzystania z państwowych placówek!
Nie każdego rodzica stac na niepubliczne żłobki nawet przy 500+.
DYSKRYMINACJA!!!

Jak prześledzimy publikacje prasowe jak pięknie zostało oswojone pabianickie społeczeństwo z perspektywą podwyżki opłat za wywóz śmieci . To za to należy się nagrodą Pulizera . Nie było społecznego sprzeciwu , Nie było zadnego protestu Ani propozycji na przyszłość . Tak naprawdę społeczeństwo jest już tak uglaskane ze po dwóch latach od podpisania umowy koszty znów wzrosną nie botycznie, bez żadnego spolecznego sprzeciwu , bo nic nie zostało wdrożone, żeby obniżyć koszty. Nawet sposób uchwalenia uchwały został zaakceptowany społecznie . Społeczeństwo jest po obowiązku edukacyjnym, jest zapracowane wiec nie ma się co dziwić . (To jest na rękę sprawujacym władze)… Czytaj więcej »

W tym miesiącu Sąd Rejonowy w Zgierzu stwierdził brak podstaw, aby ingerować we władzę rodzicielską w związku z odmową wykonania szczepień prewencyjnych u dziecka. W ustnym uzasadnieniu Sąd powiedział bardzo ważne słowa: zarówno z chorobą zakaźną jak i z wykonaniem szczepień prewencyjnych wiąże się ryzyko powikłań. Rodzice mają prawo zadecydować.

Jak ja się cieszę że moje nieszczepione dziecko jest już duże

Znaczy sie nadal żyje….

Trawestując wielkiego mistrza:
Nawet człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma jednak prawo do szczęścia.

„Bez wzgledu na to, kiedy nastąpi finał,
ich wejście w życie wydaje się formalnością, bo KKR ma w radzie miejskiej większość, może więc przegłosować zmianę ”

Przypominam, ze KKR miała większość,
a o przeglosowaniu podwyżki za wywóz śmieci,
zadecydował 1 ( słownie JEDEN !!! ) głos
radnego z innej sceny politycznej.

To miasto było juz świadkiem niejednego cudu podczas glosowania.

Jak dla mnie chora ustawa żyjemy w wolnym kraju a do wszystkiego nas zmuszają żenada a ludzie jeszcze w to wierzą. !!!!!!

Rodzice ktorzy maja dzieci w wieku zlobkowym moga sie od decyzji odwolac!! „Przedszkole i żłobek nie mają prawa żądać informacji o szczepieniach oraz uzależniać przyjęcia dziecka od szczepień. Potwierdza to wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ponadto Ministerstwo Zdrowia w stanowisku z tego roku informuje, że nie zamierza zmienić przepisów, które w jakikolwiek sposób dyskryminowałyby dzieci w placówkach opiekuńczych i edukacyjnych – jest to niezgodne z Konstytucją RP. W przypadku podejmowania nielegalnych działań zmierzających do uzyskania informacji o danych medycznych dziecka lub odmowy przyjęcia – należy złożyć skargę do organu nadzorującego pracę placówki opiekuńczej lub… Czytaj więcej »

Wincyj chemii! Wincyj! Bedzieta zdrowe jak ta lala! : ))) W żyłe se dajta, garście antybiotyków i proszków! To wasza droga… Tylko dokąd? Po rozum do głowy chyba wam nie po drodze

SĄD W ZGIERZU: RODZICE MAJĄ PRAWO DECYDOWAĆ O SZCZEPIENIACH 2019
„W tym miesiącu Sąd Rejonowy w Zgierzu stwierdził brak podstaw, aby ingerować we władzę rodzicielską w związku z odmową wykonania szczepień prewencyjnych u dziecka. W ustnym uzasadnieniu Sąd powiedział bardzo ważne słowa: zarówno z chorobą zakaźną jak i z wykonaniem szczepień prewencyjnych wiąże się ryzyko powikłań. Rodzice mają prawo zadecydować.”

Jeśli jeden rodzic ma prawo decydować, czy dziecko jest szczepione, to drugi rodzic ma prawo decydować, czy chce by jego szczepione dziecko miało kontakt z nieszczepionym.

Może unikać kontaktu

Dzieci ktore sa zaszczepione
i nie przeszly kwarantanny
np.domowej 7-14 dni
Powinny być widocznie oznaczone w szkole, żeby kazdy wiedział kto roznosi wirusy po szczepieniach.
Też chciałbym mieć prawo wiedzieć ze klasa zachorowała od tego ze
kilka dzieci rano się szczepilo,
a popołudniu przyszli na zajęcia.

Określeniez ust lekarzy lub proszczepiencow ” sezon przeziebien” lub „coś jest w powietrzu”
może nabrało by wtedy sensu i logiki .

(Kwarantanna, czyli nie przebywanie w skupiskach ludzi celem nie roznoszenia wirusów i bakterii-
po szczepieniach dzieci i dorośli rozprzestrzeniaja choroby i wirusy droga kropelkowa, ponieważ ich organizm nie zwalczyl jeszcze wstrzyknietego wirusa)

Kolejny super pomysł którego pomysłodawcą jest kandydat na posła bardzo zaniepokojony tym że dzieci w żłobku w tym jego chorują. Otóż idąc tym tokiem rozumowania jeśli szczepienia mają chronić przed chorobami to dzieci szczepione są bezpieczne i nie powinny chorować więc Pan R. Nie powinien się bać. Może tak pomysłodawcy sprawdziliby statystyki czy większość chorujących dzieci stanowią te szczepione czy te nieszczepione. Moze sprawdziliby najpierw ile dzieci choruje na krztusiec poszczepienny. Ale po co lepiej mieć na koncie kolejny genialny pomysł ktory rzekomo ma byc gwarancją tego że w żłobku dzieci nie będą w ogóle chorować.

A się Karyny zbulwersowały że im Brajanków i Sebkóe do żłobka nie przyjmą

Mam taka interpelacje w sprawie szczepień . Jedyną znaną mi szczepionką przeciw zlodziejstwu, korupcji i łapowkarstwu Jest publiczne obcinanie ręki . Ta szczepionka na potwierdzenie historyczne i jest udokumentowana statystycznie . Zawsze po jej wprowadzeniu statystyki złodziejstwa i korupcji znacząco spadały . W Chinach jak rozstrzelano kilku urzędników, którzy wynosili papier ksero i długopisy z pracy, to okazało się, ze urzędu nie muszą kupować Art. Pismiennych, bo ludzie sami je zaczeli przynosic z domu . Może radni zglosza sami jakąś interpelacje przeciw zlodziejstwu korupcji lapowkarstwu ? Jak przeglądałem stare artykuly prasowe (do 10-20 lat wstecz ) to w historii Pabianic… Czytaj więcej »

https://epainfo.pl/grypa-u-dzieci-sposoby-radzenia-sobie-z-choroba/ Profilaktyka grypy u dzieci Wielu rodziców zastanawia się, jak zapobiec wystąpieniu grypy u dziecka? Z pewnością warto korzystać ze szczepionek ochronnych, które cechują się wysoką skutecznością (ze względu na ciągłe mutacje wirusów, co roku powstają nowe szczepionki) i mogą być podawane nawet półrocznym niemowlętom. Inne metody profilaktyczne, które warto wdrożyć w życie, to częste i dokładne mycie rąk oraz unikanie skupisk ludzi w okresie zwiększonej zapadalności na grypę. Podsumowując, objawy grypy u dzieci nie mogą być lekceważone przez rodziców, nieleczona prowadzi do ciężkich powikłań, dlatego warto co roku szczepić pociechy, zwłaszcza, gdy mają słabą odporność i uczęszczają do żłobka… Czytaj więcej »

https://epainfo.pl/grypa-u-dzieci-sposoby-radzenia-sobie-z-choroba/

Grypa u dzieci – leczenie domowe

Wskazane jest też częste wietrzenie pokoju dziecka (zapobiega to namnażaniu się wirusów)

Złagodzenie dolegliwości bólowych gardła oraz kaszlu
może przynieść miód, który hamuje rozwój wirusów.
W przypadku walki z grypą u dzieci sprawdza się także
czosnek i syrop z cebuli.

I znów wysyp wyznawców Ziemby… ehhhhh

Tekst pochodzi z działu
artykuł sponsorowany,
czyli promocyjny .
Uważasz epainfo za wyznawców Ziemby ?

Czytaj między wierszami
Łącz kropki
To nie jest trudne

Uwielbiam, kiedy temat szczepień przewija się w jakimkolwiek artykule. Z jednej strony w dyskusjach mamy fachowców immunologow wręcz z drugiej takich samych fachowców od składu szczepionek. Do jednych i drugich mam pytanie: skąd czerpiecie swoją wiedzę? Piszę o składach i działaniu szczepionek. Pozdrawiam. Aha w razie jakby ktoś nie potrafił powołać się na jakieś źródło można zawsze mnie zminusowac.