Strona główna Aktualności Szalet coraz droższy

Szalet coraz droższy

5

Rosną koszty budowy miejskiego szaletu przy ul. Południowej 14A. Ćwierć miliona, bo tyle miał kosztować, okazało się niewystarczającą kwotą. Pochłonie 300 tys. zł. 

Za postawienie murów realizujący tę inwestycję Zarząd Dróg Miejskich zapłacił 85 tys. zł. Pod koniec sierpnia ogłosił przetarg na wykonawcę prac wykończeniowych. Niespełna dwa tygodnie wcześniej, podczas nadzwyczajnej sesji, radni zarezerwowali w tym celu 156 tys. 700 zł (z budżetu miasta). Wynik przetargu pokazał jednak, że to za mało na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych robót.

– Wpłynęła tylko jedna oferta, firmy z Pabianic, na sumę 209 tys. 595 zł. Nie ma sensu ogłaszać kolejnego, bo mogłoby się okazać, że nie zgłosi się nikt – poinformował Stanisław Wołosz, dyrektor ZDM. – Dlatego zdecydowaliśmy, że „przesuniemy” brakującą kwotę – niemal 53 tys. zł – z oszczędności, jakie poczyniliśmy na równaniu dróg gruntowych.

Aby tak się stało, zgodę musi wyrazić rada miejska. Uchwała w tej sprawie będzie przygotowana prawdopodobnie na najbliższą sesję. Prace wykończeniowe obejmą m.in. pokrycie dachu papą termozgrzewalną, wstawienie drzwi, okien i montaż armatury łazienkowej.

O szalecie pisaliśmy też tutaj: https://epainfo.pl/szalet-za-cwierc-miliona/

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no i leci kolejny przekręt…

Obraz Pabianic rządzonych przez P(O)rezydenta w pigułce … 🙁

To jest sprawa do wyjaśnienia przez CBA i prokuraturę. Za taką kasę to można sobie mały domek postawić, a nie szalet miejski…

Droga Redakcjo na wstępie żeby nie było wątpliwości nie atakuję Państwa o działanie ale
czytam Państwa artykuły i jak są jakieś niejasności w sprawie czy to urzędów czy spółek w mieście czy szpitala to składają Państwa zawiadomienia w odpowiednich Jednostkach. Może i tym razem warto złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa? Za 300 tys. zł stawia się spory dom jednorodzinny. Swoją droga ciekawe na jaki czas można wynająć toaletę TOI TOI za taką kwotę?

wystarczyłyby 2 TOI TOI-e. A tak kupa kasy w bloto. za takie pieniadze mozna miec wcale nie taki maly domek!!!! a nie tylko szalet dla sprzedajacych na rynku