Strona główna Aktualności Zatrudniasz? Sprawdź, jak wesprzeć pracowników (ANKIETA)

Zatrudniasz? Sprawdź, jak wesprzeć pracowników (ANKIETA)

0

Bezpłatne szkolenia i doradztwo zawodowe, a nawet dotacja na założenie własnej firmy i utrzymanie jej przez rok na rynku pracy. Taką szansę daje projekt skierowany do małych przedsiębiorstw i osób zagrożonych utratą pracy.

Realizuje go Zakład Wodociągów i Kanalizacji przy współpracy z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem, Urzędem Miejskim oraz Cechem Rzemiosł Różnych w Pabianicach. Większość kosztów pokryje dofinansowanie unijne.

Pierwszym etapem projektu jest ankieta, przeznaczona dla właścicieli małych firm. Ankieta składa się z 15 pytań odnoszących się do sytuacji przedsiębiorstw, zrealizowanych lub planowanych działań z zakresu outplacement, czyli działań polegających na wsparciu za pomocą szkoleń i kursów pracowników zagrożonych utratą pracy.

– Wypełnienie ankiety przez przedsiębiorców jest dla nas bardzo ważne. Dzięki odpowiedziom udzielonym na pytania będziemy wiedzieć jakiej pomocy i wsparcia oczekują. Na podstawie ankiety będziemy mogli przygotować odpowiednie dla uczestników projektu wsparcie – mówi Krzysztof Rąkowski, szef Wydział Rozwoju, Marketingu i Funduszy Zewnętrznych w ZWiK. – Pomoc jest kierowana do firm z powiatu pabianickiego.

Kto wypełnia ankietę, a kto otrzymuje wsparcie? Na pytania odpowiada przedsiębiorca, którego pracownik lub pracownicy są zagrożeni utratą pracy. Mowa o osobach zatrudnionych na umowy o dzieło lub umowy, których okres w niedługim czasie wygaśnie. Jeśli firma zakwalifikuje się do projektu, pomoc otrzymają wskazani przez pracodawcę pracownicy. 

Zebrane dane będą służyć jedynie celom statystycznym, pozwolą na diagnozę i przygotowanie skutecznej pomocy. Projekt ma zadziałać jak koło ratunkowe: wspierać pracowników, pomóc im znaleźć nową pracę lub założyć własną działalność gospodarczą. Przełoży się to na szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników, doradztwo zawodowe, pomoc psychologiczną, a także bezzwrotną dotację na założenie nowej działalności i wsparcie pomostowe na jej utrzymanie. Ankiety można wypełnić przez internet (TUTAJ), albo w wersji papierowej pobrać w siedzibie ZWiK-u przy ul. Warzywnej 3, Urzędzie Miejskim przy Zamkowej 16 i w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Stary Rynek 4. Po uzyskaniu dofinansowania projektu ZWiK przeprowadzi rekrutację uczestników.

REKLAMA
Poprzedni artykułWykopy przez wodociąg
Następny artykułSzalet coraz droższy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments