Strona główna Aktualności Z miasta Szalet za 250 tys. zł

Szalet za 250 tys. zł

5

Nawet ćwierć miliona złotych może pochłonąć budowa miejskiego szaletu, koło największego pabianickiego targowiska. Za tę kwotę przy ul. Południowej 15A powstanie budynek o powierzchni zaledwie 76 metrów kwadratowych. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonawcę robót wykończeniowych. 

Mury stanęły w ubiegłym roku i kosztowały niemal 85 tys. zł. Była to kwota, którą Zarząd Dróg Miejskich, wtedy funkcjonujący jeszcze jako zakład budżetowy (Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej), uwzględnił we własnym planie finansowym. Poza tym nic więcej nie zrobiono – szalet nie ma drzwi, okien (w tym dachowych), ścian działowych…

Na dokończenie budowy pieniądze „pójdą” już z budżetu miasta. W tym celu zabezpieczono 156 tys. zł.

ZDM ogłosił przetarg na dokończenie prac i do najbliższego poniedziałku czeka na oferty firm, które chciałyby się ich podjąć. Dlaczego dopiero teraz, a nie latem?

– Pieniądze zostały zarezerwowane niedawno, na sesji rady miejskiej. Nie mieliśmy na to wpływu – tłumaczy Cezary Dobrosz z ZDM.

Na 76 metrach kwadratowych mają być nie tylko toalety (damska, męska i dla niepełnosprawnych), ale też umywalnia, pomieszczenia dla szaleciarki i osób sprzątających targowisko, biuro kierownika i pomieszczenie porządkowe.

ZDM planuje podpisać umowę z wykonawcą (jeśli przetarg zakończy się jego wyłonieniem w pierwszych dniach października. Od tego czasu wykonawca będzie miał na przeprowadzenie prac wykończeniowych niewiele ponad trzy miesiące. Czy uda mu się zrealizować inwestycję?

Temat budowy miejskiego szaletu przy ul. Południowej ciągnie się latami. Dość wspomnieć, że pozwolenie na budowę zostało wydane w… 2009 roku. Na razie sprzedawcy i klienci korzystają z toalety  w tzw. kontenerze.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

i co ziejesz ogniem „!”…
chyba ze cie boli (do autora) ze Ty za 2-3tys a oni pierdzą w fotele, bo rzeczywisty koszt tego co stoi jest „#$%^” …nie trzeba być specjalista…

A wszystko za pozwoleniem Grzesia … 🙁

Ciekawe jak to się ma do tego?:
http://www.domza150tysiecy.pl/rozplanowanie.html
106m2 dom za 150 tys zł a tu kibelek za bagatela 250 tys zł.?

Ja się pytam co tu kosztowało 85tyś???????????????????? Tym powinien zająć się prokurator!! Jak tak będziemy budować,to Pabianice zawsze będą w czarnej dooopie. Szkoda tego miasta.

Brawo. Postawili garaż za cenę wyposazonego trzypokojowego mieszkania. A Parkową beda rozbierac. Niech zyje gospodarnośc.