Strona główna Aktualności Z miasta Święto Konstytucji. Piknik na Bulwarach

Święto Konstytucji. Piknik na Bulwarach

0
Zapraszamy do udziału w powiatowo-miejskiej uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy częścią obchodów będzie rodzinny piknik na Bulwarach 3 maja o godz. 14.00.

Obchody rozpoczną się mszą o godz. 9.30 w kościele św. Mateusza. Po mszy poczty sztandarowe przejdą przed pomnik Niepodległości, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości i złożenie kwiatów. O godz. 13.00 w parku Słowackiego rozpocznie się Bieg Konstytucji 3 Maja.

Od godz. 14.00 do 18.00 zapraszamy na Rodzinny Piknik Patriotyczny na Bulwarach, który organizują wspólnie Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe.

Na scenie wystąpi młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Ponieważ to piknik, będą rozłożone koce wokół sceny i rozstawione grille. Dla dzieci przygotowano gry, animacje i watę cukrową. Harcerze z Hufca ZHP Pabianice zorganizują grę miejską. Uniwersytet Trzeciego Wieku szykuje stoisko z kotylionami. Towarzystwo Przyjaciół Pabianic i Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic będą czekać na stare zdjęcia pabianiczan z obchodów 3 Maja i na ich rodzinne wspomnienia. Adam Wirski z pomocą mieszkańców namaluje najdłuższą biało-czerwoną flagę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments