Strona główna Sport Sporty walki Świetny występ kadetów PTC

Świetny występ kadetów PTC

0

7 zawodników PTC walczyło w Poznaniu w Międzynarodowym Turnieju Kadetów o Puchar Sobieskiego w zapasach w stylu klasycznym.

Drużynowo podopieczni Grzegorza Szyszki wywalczyli 2. miejsce, a indywidualnie wywalczyli 6 medali.

W kat. 42 kg Wiktor Wójcik w walce o 3. miejsce zwyciężył z Ukraińcem Nikita Michajełko. Adrian Przerywacz (kat. 58 kg) zajął drugie miejsce przegrywając w finale z Danielem Marciniakiem z zespołu Zdrowy Targówek. Przemysław Raźny (kat. 69 kg) przegrał walkę o 3. miejsce z Patrykiem Mikołajczykiem z Olimpii Kostrzyn i zajął 5. miejsce. Jakub Madaj wygrał kategorię 76 kg pokonując w finale Oliviera Sanzę (Talent Białołęka).

Ciekawy był finał w kat. 85 kg, gdzie spotkało się dwóch pabianiczan – Dawid Grobelny i Jakub Ambroziak. Walkę wygrał starszy z partnerów klubowych – Grobelny. W finale kat. 100 kg zaś Mateusz Domagała przegrał z zawodnikiem z Rosji, który został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

W tym samym czasie z kadrą Polski na Litwie walczył Michał Dybka w kategorii 76 kg, gdzie zajął 5. miejsce.