Strona główna Sport Piłka nożna Najmłodsi piłkarze Włókniarza gromią

Najmłodsi piłkarze Włókniarza gromią

1

Młodzi piłkarze Włókniarza Pabianice z rocznika 2005 pewnie pokonali MKS Tuszyn w pierwszej kolejce rundy wiosennej rozgrywek Klasy Górski I.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo odważnie i już w drugiej minucie prowadzili 1:0 po pięknym golu Piotra Urlika. Kilka minut później drużyna Tuszyna wyprowadziła groźny kontratak, po którym doprowadziła do remisu.

Ten gol podziałał pobudzająco na zespół Włókniarza, który w ciągu trzech minut strzelił jeszcze cztery bramki (15. min, Wiktor Czerwiński, 16. min, Piotr Urlik, 18. min, Piotr Urlik, 18. min, Wiktor Czerwiński) i prowadził 5:1.

Kolejne dwie części meczu to ciągła przewaga gospodarzy prowadzonych przez trenera Michała Tyburę, którzy konsekwentnie powiększali przewagę bramkową aż do wyniku 11:3. Kolejne bramii zdobywali: 21 min Piotr Urlik, 23. min Kuba Jachowicz, 39. min Kuba Jachowicz, 56. min Kamil Szumski, 57. min Karol Sieroń, 59. min Wiktor Czerwoński).

Włókniarz: Mateusz Polak, Mateusz Grys, Karol Sieroń, Wiktor Czerwiński, Igor Osiecki, Piotr Urlik, Kamil Szumski, Kuba Jachowicz, Aleksander Kołodziej, Jan Jastrząbek, Marceli Jarzębowski.

Kolejne spotkanie ligowe rocznik 2005 rozegra na stadionie Włókniarza 25 kwietnia o godzinie 17:00 z drużyną Orła Łódź.