Strona główna Sport Koszykówka Koszykarki z drugą porażką w sezonie

Koszykarki z drugą porażką w sezonie

0

Nasze panie startu tegorocznego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych.

Grot TomiQ Pabianice – AZS Politechnika Korona Kraków 36:69 (12:13, 13:14, 9:19, 2:23)

Po przegranej na inaugurację ligi w Aleksandrowie przyszedł czas na pierwszy mecz przed swoją publicznością. Początkowo atut własnej hali działał. Nasze koszykarki trzymały się rywalek i pierwszą kwartę przegrały zaledwie jednym punktem. W drugiej partii przyjezdne podkręciły tempo i odjechały na 18:25. Gospodynie obudziły się jednak z chwilowego snu i zdołały wyrównać na 25:25. Rzut rywalek w końcówce ustalił wynik pierwszej połowy na 25:27.

Niestety, po przerwie nasza gra wyglądała już znacznie gorzej. O ile trzecia kwarta była zła, to czwarta partia była totalną klapą. Pabianiczanki zdobyły zaledwie dwa punkty, a rywalki aż 23. Wyniku nie dało się już uratować i druga ligowa porażka stała się faktem. Najskuteczniejsze w naszej ekipie były Kowalczyk (10 pkt.) i Makowska (8 pkt.).

W przyszłą niedziele nasze panie pojadą na wyjazdowy mecz z AZS AJP II Gorzowem Wielkopolskim. Początek starcia o 16:00.

Skład: Kowalczyk (10 pkt.), Makowska (8 pkt.), Piestrzyńska (4 pkt.), Twardowska (3 pkt.), Kielar (3 pkt.), Szałecka (2 pkt.), Rudzka (2 pkt.), Grzelak (2 pkt.), Kirsz (2pkt.), Michalak, Szymańska, Boniecka.