Strona główna Aktualności Z miasta Świąteczne lampki lada dzień

Świąteczne lampki lada dzień

1

W tym tygodniu rozpocznie się instalacja nowych ozdób świątecznych wzdłuż ulicy Zamkowej. Dzięki żarówkom led, miasto sporo zaoszczędzi.

Lampki rozbłysną 6 grudnia o godz. 15.25 na rozpoczęciu świątecznej parady. W tym roku światełka będą zdobić nasze centrum przez 58 dni, do 2 lutego, czyli do święta Matki Boskiej Gromnicznej. Co ciekawe, sama iluminacja Zamkowej będzie również dłuższa, bo od kościoła św. Mateusza aż do Zielonej Górki. Nowe oświetlenie zawiśnie na 116 latarniach.

– Ozdoby mają po półtora metra wysokości, świecą na biało i żółto – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. – Do każdej użyto 18,5 m węża świetlnego a moc światła jednego kompletu wynosi 125 W. Zrobione są z energooszczędnych żarówek ledowych.

Choć w tym roku wydłuży się okres oświetlania Zamkowej z 24 na 58 dni, jak i zwiększy się ilość ozdobionych latarni, rachunek za prąd będzie niższy niż rok temu. To za sprawą energooszczędnych żarówek ledowych.

– Przyjmując, że świąteczne oświetlenie w sezonie 2015/2016 będzie włączone przez 58 dni po 15 godzin dziennie, rachunek za prąd wyniesie 6982 zł – mówi Klimek. – W ubiegłym sezonie rachunek za 24 dni wyniósł 7187 zł.

Oznacza to, że tym razem z miejskiej kasy, na świąteczne ozdoby przeznaczonych zostanie 120 zł dziennie, a nie jak w roku ubiegłym 299 zł.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekaw jestem kto wybrał takie „nie mające nic wspólnego ze świętami ozdoby”?