Strona główna Nie przegap Sukienka z folii, ozdoby z kabli. SP 17 wie, jak ważny jest...

Sukienka z folii, ozdoby z kabli. SP 17 wie, jak ważny jest recykling

2
Czy można stworzyć fajną kreację z… odpadów? Okazuje się, że tak. Udowodnili to wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17, których odwiedziła Anna Kubisz, projektantka mody. Pod jej okiem „wyczarowano” między innymi oryginalną sukienkę.

Warsztaty, jakie zostały tam zorganizowane stanowią część drugiej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjno – ekologicznego „Moda na recykling”, do udziału w którym oprócz Pabianic zaproszono jeszcze siedem innych miast. Nasza „siedemnastka” zapoczątkowała cykl takich zajęć.

Wzięło w nich udział ponad trzydzieścioro uczniów z czwartych, piątych i szóstych klas. Co robili?

– Tworzymy kreacje, które jesienią będą pokazane podczas pokazu mody recyklingowej. A także ozdoby do tych kreacji i kosz z kwiatami – wyjaśniała projektantka.

Jako „materiał” posłużyły m.in. folia oraz elektroodpady, takie jak kable zasilające, kawałki płyt, obwody drukowane… Wszystko to przyjechało do naszego miasta spod Warszawy, z zakładu przetwarzania zużytych urządzeń.

– Każde z ośmiu miast zaprezentuje na pokazie dwie stylizacje. Pabianice będą ten pokaz otwierać – dodawała Anna Kubisz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Sukienka jest imponująca, ale niestety na pewno nie z folii z recyklingu, tylko nowej z rolki. A to chyba nie o to chodziło.

Kable też nie wyglądają na takie z recyklingu.