Strona główna Sport Koszykówka Streetball: z piekła do nieba (ZDJĘCIA)

Streetball: z piekła do nieba (ZDJĘCIA)

0

Koszykarze PKK’99 przegrywali w finale drugiej edycji Pabianickiego Streetballa 6:10. W ciągu 1,5 minuty zdobyli 5 punktów i wygrali turniej.

W tegorocznej edycji turnieju, podobnie jak przed rokiem, zagrało 12 drużyn. Koszykarze rywalizowali w dwóch grupach. Najlepsze 4 drużyny awansowały do ćwierćfinałów. Pomiędzy meczami odbyła się eliminacja konkursu rzutów za trzy punkty, a także konkurs dla publiczności ze specjalną nagrodą od firmy Jantoń. Rywalizację te wygrał  Konrad Czarnecki – jako pierwszy trafił do kosza z połowy boiska.

– W ćwierćfinałach stanęły naprzeciw siebie mocne drużyny, tocząc bardzo zacięte i wyrównane spotkania. Żadne z tych spotkań nie skończyło się większą niż dwupunktowa przewaga – mówi Kuba Orłowski, jeden z organizatorów turnieju.

W finale konkursu rzutów za trzy punkty, do rywalizacji stanęli trzej najlepsi zawodnicy z eliminacji.  Wygrał zawodnik z drużyny PKK99′ – Bartek Frątczak. Nagrodę w tym konkursie ufundował portal EPAinfo.

Do finału turniejowego awansowały: PKK’99 Pabianice oraz Dynamity Łódź. Na 1,5 minuty przed ostatnim gwizdkiem, łodzianie prowadzili 6:10. W końcówce losu meczu odwróciły się i PKK’99 ostatecznie wygrało 11:10.
– Po raz drugi nasze boiska zostają niezdobyte i zwycięża tu drużyna z Pabianic – podsumował rywalizację Orłowski.

PKK’99: Mateusz Grabowski, Mikołaj Marciniak, Bartek Frątczak, Dominik Jędrzejewski.

Dynamity: Witold Piątkowski, Rafał żakowski, Tomasz Sińczak.

Oprawą muzyczną zajął się Łukasz „Zenon” Gorzelak, a o turniejowe menu zadbał Bartek Wójcik z Burger Stacji. Turniej sponsorowali: firma Jantoń, XENON Shop, Starostwo Powiatowe, radny Łukasz Stencel, Body Lab i restauracja Kiosk.