Lider się nie spodziewał

0

„Zieloni” wrócili z kompletem punktów z Aleksandrowa, gdzie ograli niepokonanego dotychczas lidera tabeli – rezerwy III-ligowego Sokoła.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Włókniarz Pabianice 2:4

Bramki dla Włókniarza: 0:1 – Patryk Sumera 10. min, 0:2 – Piotr Maślakiewicz 17. min, 1:3 – Patryk Sumera 50. min, 1:4 – Jakub Dobroszek 60. min.

Piłkarze Włókniarza wypunktowali po kontrach rezerwy III-ligowego Sokoła, które przed tą kolejką z kompletem punktów były liderem tabeli. – W Sokole grali młodzi wybiegani chłopcy, więc naszym założeniem było „kąsać” ich po kontrach i udało się to w pełni zrealizować – nie krył zadowolenia po meczu trener Michał Gajda.

Pierwsza bramka padła szybko, bo w 10. min. Po szybkim kontrataku piłkę otrzymał Patryk Sumera, obrócił się z nią i strzałem z 5 metrów umieścił w siatce. Już kilka minut później na 2:0 podwyższył stoper Piotr Maślakiewicz. Obrońca Włókniarza wykończył dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska.

Rywale odpowiedzieli bramką kontaktową na 2:1 wykorzystując błąd w kryciu po rzucie wolnym, ale chwilę po wznowieniu gry znów do siatki trafił niezawodny w tym sezonie Sumera. Tym razem „Siwy” idealnie przeciął ładne krosowe podanie Marcina Olejnika uprzedzając bramkarza i strzelając swoją siódmą bramkę w sezonie. Dziesięć minut później było już 4:1. Tym razem po kontrze i dośrodkowaniu w pole karne gola głową zdobył Jakub Dobroszek.

Gospodarze nie tracili jednak nadziei i po błędzie jednego z pabianickich stoperów trafili na 4:2, a pięć minut przed końcem mieli jeszcze rzut karny. Damian Rzeźniczak nie z takich opresji ratował już jednak kolegów i „jedenastkę” obronił, a pabianiczanie dowieźli zwycięstwo do końca.

Wcześniej bramkarz „zielonych” popisał się także kapitalną robinsonadą broniąc strzał pod poprzeczkę rywala z 8 metrów. Także pabianiczanie mieli okazje. Najlepszą przy stanie 2:1 zmarnował Sumera do spółki z Madajem.

Mimo dwubramkowego prowadzenia druga połowa do końca trzymała w napięciu, a efektem nerwowej atmosfery były m.in. żółte kartki dla siedzących na ławce Mateusza Kosmali i Adriana Włodarczewskiego.

Po tym ważnym zwycięstwie, Włókniarz z dorobkiem 9 punktów awansował na 6. miejsce w tabeli. Co ciekawe, po porażce Sokoła, PTC zostało wiceliderem. Ma 12 punktów i tylko 1 punkt straty do lidera.

W sobotę piłkarze PTC wygrali z Koluszkami (ZDJĘCIA).

Włókniarz: Rzeźniczak – Stępiński, Golinia, Maślakiewicz, Olejnik, Pawlak – Dobroszek, Rudzki (75. min, Froncala), Sęczek, Madaj (70. min, Kozieł) – Sumera (90+2 min, Okrojek).

Żółte kartki: Sumera, Kosmala, Włodarczewski.