Strona główna Aktualności Z miasta Strajkujący nauczyciele nie dostaną wypłaty

Strajkujący nauczyciele nie dostaną wypłaty

44
Nie wszyscy nauczyciele mogą pozwolić sobie na strajk planowany 8 kwietnia, bo mają na utrzymaniu rodziny i kredyty do spłacenia. 

Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych wskazuje wyraźnie, że pracownik podczas strajku zbiorowego zachowuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem wynagrodzenia.

Jak ustalił na tę chwilę wydział oświaty z ratusza, dołączenie do strajku zadeklarowało około 80 procent nauczycieli z miejskich placówek oświatowych.

– Dzieci nie zostaną bez opieki. Mamy nadzieję, że te 20 procent nauczycieli nie będzie strajkować. Dziećmi zaopiekują się też dyrektorzy, ich zastępcy oraz kierownicy świetlic – mówi Waldemar Boryń, naczelnik wydziału.

W środę w urzędzie miejskim organizowane jest spotkanie z dyrektorami. Ci mieli rozpytać rodziców o ewentualną możliwość pozostawienia dzieci w domach na czas strajku.

– Tak naprawdę, wszystko wyjaśni się w poniedziałek 8 kwietnia – dodał naczelnik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nauczyciele, lekarze i pielęgniarki nie mają takiej siły przebicia jak górnicy. Nie pojadą do Warszawy, nie będą palić opon w mieście i rzucać śrubami we władzę. Policjanci masowo poszli na fałszywe zwolnienia i siłą wymusili podwyżki płac. Może niech w tym chorym państwie wreszcie zacznie się płacić lekarzom, nauczycielom i pielęgniarkom tyle samo co policjantom. Tak się jednak nie stanie, bo władza chce mieć uzbrojone służby po swojej stronie żeby w razie czego chętnie strzelali do ludzi. Również do Nauczycieli, lekarzy i pielęgniarek.

Zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi, póki co obecna władza do nikogo nie strzelała jak poprzednia.

PO strzelała? To w ramach prima aprilisu rozumiem, taka wrzuta pisiaka…

9 luty 2015 Jastrzębie Zdrój

Bo dotąd nikt w policję nie rzucał brukiem i petardami. Ciekawe, jak się policja zachowa o obliczu przeważającej napaści demonstrantów, gdy będzie zagrożone życie każdego policjanta…. aaa, na zapleczu jest jeszcze WOT !

Kosmaty – daj wszystkim podwyżki po 1000zł. Zwykłemu obywatelowi też. I nie będzie strajku. Wszyscy wołają a skąd wziąść. I tak oto wkur.wi.amy się i tyle. Każdy chce godnie zarobić. A tym co nie pasuje w prywatnej firmie to właściciel daje wypowiedzenie. Także zastanowić się trzeba czy warto. Państwowe posadki też powinny tak mieć, przecież jak idą do pracy to wiedzą za ile.

tak wiedzą za ile…. tylko jak przez 10 lat nie masz podwyżki chociaż wyrównującej (inflacyjnej) to na to się nie można zgodzić.

Tylko mi nie mów że 10 lat temu poszli pracować za 3500 zł i dzisiaj mają 3500 zł

Oni doskonale o tym wiedzą

Nikomu nie jest potrzebne wykształcone społeczeństwo zwłaszcza władzy.
Idealne to takie tępe i pijane 😀

Oczywiście że tak. Głupim narodem łatwiej się steruje, jeszcze tylko obniżyć akcyzę na alkohol i nikt władzy nie podskoczy chociaż jest „krótkiego”wzrostu.

A w jaki sposób Wydział Edukacji zorganizuje opiekę dla dzieci, jeśli te 20%jednak zastrajkuje, albo pójdzie na zwolnienie? Jakaś alternatywa? Czy najlepiej siedzieć na posadce, a jak kryzys to zwalić wszystko na dyrektorów?

Tak wszędzie piszą że nauczyciele nie dostaną wypłaty by ich zniechęcić. Przeciętny nauczyciel ma tak małą pensje, że nie stać go na strajk

A może podwyższyć nauczycielom pensje ale kosztem ich przywilejów? Dla mnie wszystkie przywileje np. dla nauczycieli, policjantów, górników, kolejarzy itd. to jakiś chory wymysł.

I bardzo słusznie.Powinni mieć jeszcze odebrane wszelkie dodatki i wpisaną naganę do akt!!!

Było na sztandarach PiS znieść przywileje, kominy płacowe, umowy śmieciowe i takie tam jeszcze różne… no i dypa !

A jakie przywileje?
Już wszystkie odebrali.

Jakie, komu i kiedy ? Nawet kot prezesa ma większe przywileje, niż normalny zwykły człowiek o uprawnionych nie wspominając…

Trzynastka,
dodatek uzupełniający tzw. czternastka,
urlop na poratowanie zdrowia w ilości 3 lat w całej karierze nauczyciela oczywiście płatny,
o reszcie nie wspominając.

Dzięki za info, ale interesowały mnie inne profesje, na przykład górnicy, energetycy, itd., itp. …

I już uprzywilejowani minusy dają. A podobno tacy zapracowani 🙂

Pieter, roisz ksobnie…

No a dlaczego mieliby dostać? nie pracujesz, nie zarabiasz! Ja jeszcze kazałbym potrącić za 4 m-ce w roku co też się byczą!

W tym sęk, że nie byczą się 4 miesiące. O tym ile pracują nauczyciele najlepiej wiedzą ich rodziny.

Mój szwagier który pracuje na produkcji
też się nie byczy w urlop,
bo robi wtedy remont mieszkania …

A dla mnie chory jest strajk nauczycieli.Tacy biedni.Tak mało zarabiają.Tragedia.Nic nie uczą, udają ,że pracują a jeszcze im źle.

Nie mogę czytać już tych wszystkich komentarzy, jak jedni na drugich wylewają litry pomyj jak takie zaszczute psy i to o co ?
Muszę przyznać, że pani zalewska musi mieć ubaw po pachy jak to wszystko czyta.
Rzuciła obgryzioną kość między wygłodniałe psy i teraz patrzy jak się wszyscy żrą, a ta pani tymczasem da nogę na piękną posadkę i będzie kosić taka kaskę jak nikt z was przez rok nie zarobi.
Czekać tylko jak kolejna grupa zawodowa zaprotestuje i reszta hurra bij zabij pasożytów.
Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma 😀
Słodkich snów.

Chciałbym zarabiać tyle ile nauczyciel ma na pasku.

To zmień zawód – zostań nauczycielem.

Mając wykształcenie wyższe możesz iść pracować w szkole, w czym problem. Najlepiej do Warszawy tam mają dodatek stołeczny, będziesz miał kapuchy jak lodu.

Prowadzę firmę jednoosobową. Jutro strajkuję o wyższą pensję!

Masz prawo, jak się nie spodobasz pracodawcy to zwolnisz pracownika. Nie ma jak rozdwojenie jaźni, tacy to mają fajnie – dwie pensje.

To ja mam propozycję dla nauczycieli jak im nie pasuję w szkole to są przyjęcia do miele przez agencję pracy tymczasowej niech idą zapierniczac na trzy zmiany za najniższą krajową i będą człowieka traktować jak nie powiem co wtedy taki nauczyciel już nie będzie chciał podwyżki byle tylko mógł wrócić do uczenia w szkole. Nauczyciele obudzdcie się nie jesteście pempkiem świata

Tylko kolego drogi jak ty zarabiałeś już pieniążki po zawodówce, ktoś jeszcze uczył się ten rok w liceum i szedł na studia kolejne 5 lat,to w imię czego ma teraz przykręcać śrubkę przy taśmie za najniższą krajową 😀
To ja już wolałbym zmienić zawód na BENEFICJENTA pewnych programów społecznych i mieć w d… pracę Pozdrawiam

Mature i studia zdobywalem pracujac i placac
za darmowy dostep do wyksztalcenia
z wlasnej kieszeni .
Pracowałem, nie dosypialem
Nikt mi nie dał

Też można było z takiej drogi skorzystać .

Teraz spor i opór społeczeństwa się toczy o to ze, żeby jedna grupa społeczna miała poluzowana srubke( wypłata socjal podatki emerytura)
Inna grupa społeczna musi miec srubke dokrecona .

A co ma bycie pępkiem świata do pracy w Miele, takie to dziwne, że ludzie chcą zarabiać normalne pensje. Nie każdy cieszy się z tego, że jest wyzyskiwany przez Niemców z Miele. Są ludzie co walczą o godną pensję, Polakowi też należy się godne życie na poziomie a nie tylko cudzoziemcom i ludziom w zachodniej europie.

Zbyniu weź słownik zanim coś napiszesz następnym razem. Albo poproś o pomoc jakiegoś „pempka” bo w Twoim przypadku nauczycieli powinieneś darzyć raczej ogromnym szacunkiem.
Ludzie przestańcie pluć jadem na nauczycieli, policjantów, lekarzy i siebie nawzajem. Wszyscy w tym kraju źle zarabiają, oprócz polityków. Oni nas na siebie napuszczają, skłóconym narodem łatwiej się rządzi. Popatrzcie sobie na ceny za granicą. W Niemczech, Francji, Anglii. Zarobki są 4-5 razy większe a ceny takie same jak w Polsce, oprócz żywności.
Wszyscy jesteśmy w tym samym bagienku. Wspierajmy się żeby z niego wyjść. A nie próbujmy utopić.

Błędy lekarzy leżą na cmentarzu …
Błędy nauczycieli siedzą w sejmie …

„To ja mam propozycję dla nauczycieli jak im nie pasuję w szkole to są przyjęcia do miele przez agencję pracy tymczasowej niech idą zapierniczac na trzy zmiany za najniższą krajową i będą człowieka traktować jak nie powiem co wtedy taki nauczyciel już nie będzie chciał podwyżki byle tylko mógł wrócić do uczenia w szkole.”
Taki słowotok i ani jednego znaku interpunkcyjnego. Co taki typek robił w szkole? Może już wtedy myślał o pracy w Miele?

A,
Princeofwales
piszę się razem czy osobno ?

Podobnie, jak ” Jan „…

Nauczyciele !!!
Drodzy nauczyciele 😊😊😊
Jak wam jest za mało pieniedzy 💰💲💳
To proszę zalozcie prywatna szkole podstawowa
Z dobrym programem nauczania
Z przyjaznym podejściem do wychowania dzieci
Wejdzcie na rynek konkurecyjny
i zacznijcie zarabiać !!!!💲💲💲💲

Jest masą rodziców, którzy zapłacą rozsądne czesne
Za normalną przyjazną szkołę podstawową
z programem szkolnym,
który jest przydatny życiowo i zawodowo.

I będziecie mogli sami regulować swoje pensje .
Wykorzystanie swoje umiejętności i wykształcenie
Wyjdźcie ze swojej strefy komfortu
Ze swojego parasola ochronnego
I pozwólcie zweryfikować
swoje umiejętności i przydatność
(jako przyklad systemu edukacji )
na rynku konkurencji .

Trzymam kciuki 👍👍👍👍
Odwagi !!!

System edukacyjny
poprzez swoich reprezentantów kształci ludzi, którzy nami rządzą .

Ponieważ kształcenie polega na rozwiązywaniu testów, a nie rozwiązywanie problemów .
Nie miejmy pretensji że jest jak jest .

Największe nygusy są Ci którzy uczą w podstawowkach a przeszli z gimnazjum. W 17 i 16 dramat.