Strona główna Aktualności Z miasta Stary Rynek będzie przebudowany. Właśnie ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy

Stary Rynek będzie przebudowany. Właśnie ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy

6
Urząd miejski ogłosił właśnie przetarg na przebudowę Starego Rynku. Wyłoniona firma będzie pracowała w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że pracami zajmie się kompleksowo, choć swój projekt będzie musiała oprzeć na przygotowanej wcześniej koncepcji.

Najważniejsza część zamówienia dotyczy placu przy Starym Rynku z drogą zachodnią, południową i wschodnią. Wykonawca opracuje szczegółowe projekty i wykona roboty budowlano – instalacyjne. Ta część inwestycji będzie wykonywana w pierwszej kolejności z promesy inwestycyjnej przyznanej miastu w ramach programu „Polski Ład” (otrzymaliśmy na ten cel 4,5 mln. zł oraz 500 tys. zł wkładu własnego). Pozostała część zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji dwóch dodatkowych terenów: przy pomniku Niepodległości i kościele św. Mateusza.

– Chodzi o połączenie Starego Rynku, przyległych ulic, oraz obszaru na północ i zachód od kościoła św. Mateusza w jedną spójnie zagospodarowana przestrzeń – mówi Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach. – Inwestycja ma zmienić betonowy plac przy Starym Rynku w zielone miejsce do wypoczynku, chętnie odwiedzane przez mieszkańców, gdzie będą organizowane małe wydarzenia kulturalne. Pojawią się dodatkowe nasadzenia wysokiej i niskiej roślinności, wymienimy nawierzchnię placu z wykorzystaniem kostki granitowej z ulicy Zamkowej, będzie ruchoma scena, fontanna, ławki i inne elementy małej architektury. Część terenu będzie wydzielona pod gastronomię i handel okazjonalny.

Mieszkańcy Pabianic na stałe pożegnają się z pomnikiem Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na jego usunięcie.

Termin składania ofert mija 13 kwietnia 2022 roku. Podpisanie umowy z potencjalnym zwycięzcą przetargu planowane jest około 16 maja 2022r., zaś cała inwestycja miałaby się zakończyć pod koniec 2023 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czyli jak projekt na zasadach zaprojektuj i wybuduj to będzie jak samo jak z remontem zamkowej , tylko ten plac to mogą sobie dłubać nawet do 2033 roku

Oby tylko wszystko nie potoczyło się na zasadach „wybuduj i zaprojektuj”.

Czy uwagi mieszkańców dotyczące zmian w projekcie zostały w nim uwzględnione?

????????

Last edited 8 miesięcy temu by Dtx

Czy naprawdę w Pabianicach nie ma poważniejszych wydatków? Kolejny gniot generujący koszty które my poniesiemy. Do roboty darmozjady z urzędu miasta!!

Totalna porażka Urzędu Miasta
Zapomniano o parkingach
Jeżeli już to winny być parkingi podziemne
Tak teraz budują inne miasta.
Na spacery jest już park Słowackiego gdzie nikogo nie ma
Wyrzucono pieniądze w błoto bez parkingów