Strona główna Aktualności Komunikacja Autokarem do Pragi i na lotnisko Chopina. Ruszyły nowe połączenia z Pabianic

Autokarem do Pragi i na lotnisko Chopina. Ruszyły nowe połączenia z Pabianic

4
Mamy nowe połączenie autobusowe ze stolicą Czech, Wrocławiem i lotniskiem Chopina w Warszawie. Od teraz autokary FlixBus linii N1300 zatrzymują się także w Pabianicach przy dworcu PKP.

Autobusy odjeżdżają codziennie ze stanowiska nr 2. Do Warszawy ruszają o godz. 6:15. Zatrzymują się w Łodzi przy Dworcu Fabrycznym, w Warszawie przy lotnisku Chopina (o godz. 8:25) i na dworcu Zachodnim (o godz. 8:55). Autobus powrotny do Pabianic z Warszawy Zachodniej wyjeżdża o godz. 21.00, dwadzieścia minut później odjeżdża z lotniska Chopina.

Do Pragi, autokar FlixBus odjeżdża codziennie o godz. 23.35. Po drodze zatrzymuje się we Wrocławiu – na placu Grunwaldzkim (godz. 1:55) i dworcu autobusowym (godz. 2:10) – następnie w Libercu (godz. 5:15) i o godziny 7:00 dojeżdża do Pragi, na główny dworzec autobusowy Florenc. Autobus powrotny wyrusza o godz. 23:00, a w Pabianicach jest o godz. 6:10.

Bilety dostępne są on-line lub trzech stacjonarnych punktach w mieście.

– O to, aby przewoźnik rozszerzył swoja ofertę przewozową na postój w Pabianicach, zbiegał Urząd Miejski – mówi Aneta Klimek, rzecznik ratusza. – Przy dworcu kolejowym został utworzony przystanek przeznaczony dla przewoźników autokarowych. Od grudnia zatrzymują się tam autobusy PKS Wieluń, które zapewniają dojazd do Łodzi, Łasku, Widawy czy Wielunia, a teraz także międzynarodowa linia FlixBus. Swój przystanek mają tam również autobusy linii pracowniczych. Tym samym dworzec PKP stał się zintegrowanym węzłem komunikacyjnym. Podróżni mogą korzystać z parkingu oraz z budynku dworca, gdzie jest ogrzewana poczekalnia i bezpłatna toaleta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W jakich punktach można nabyć bilet lub zasięgnąć informacji??

Na stronie przewoźnika Flixbus

Skoro jest wzmianka o trzech punktach stacjonarnych, gdzie można nabyć bilety to nie można było napisać od razu, w których to miejscach?

Punkty sprzedaży

punkty.jpg