Strona główna Aktualności Z miasta Starosta otworzył siłownię za 60 tys. złotych

Starosta otworzył siłownię za 60 tys. złotych

15
Obiekt wybudowany został na terenie I Liceum Ogólnokształcącego. Siłownia plenerowa ma 6 urządzeń do ćwiczeń. 

Uczniowie, ale również mieszkańcy będą mogli tu ćwiczyć od poniedziałku do piątku 2 godz. 8.00-20.00 oraz w weekend od 11.00 do 20.00.

Siłownię otworzył dziś oficjalnie starosta naszego powiatu Krzysztof Habura, który zapowiedział budowę dwóch sal sportowych przy ZS nr 1 (zamiast basenu) oraz ZS nr 3.

Siłownia kosztowała dokładnie 59 951 złotych. 25 000 złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu OSA (Otwarta Strefa Aktywności). Oprócz urządzeń na wydzielonym terenie zainstalowano cztery ławki, stół do ping ponga oraz gry „kółko i krzyżyk”, są kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Dookoła posadzono 40 krzewów.

Zamontowane urządzenia to: biegacz, orbitrek, wyciskanie wyciąg, twister steper, wahadło.

REKLAMA
Poprzedni artykułKsawerów z kryzysem? Drugi mecz bez zwycięstwa
Następny artykułDotacja na Warszawską pod warunkiem. Ten komplikuje sprawę…
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niesamowite informacje. To pan Starosta napracował się przez te wszystkie lata.

Nie znam się, ale wydaje mi się, że te siłownie głównie służą starszym ludziom aby, w ogóle „coś” robić. Młodzi jeśli już ćwiczą to nie po to by spełnić zalecenia organizacji zdrowotnych tylko na przykład aby przygotować się motorycznie do sportu, który ćwiczą, albo po to by zwiększyć siłę i mięśnie. Do tych celów te przyrządy się nie nadają bo każdy przyrząd jest używany do jednego ćwiczenia i do tego obciążeń nie można zmienić. Nie wiem czy teren szkolny to jest dobre miejsce na coś takiego, kiedy ktoś kiedyś będzie chciał coś na prawdę zrobić dla dzieci np no nie… Czytaj więcej »

Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Jeszcze jednym minusem siłowni plenerowych jest też to że jeśli jakieś ćwiczenie wykonuje się nieco intensywniej i jest się przez to spoconym to nie ma jak się przemyć/przebrać. Moim zdaniem zniechęca to część osób do korzystania z tego obiektu szczególnie przy chłodniejszej pogodzie (niefajne wracać do domu z mokrymi plecami w listopadzie przy np. silnym wietrze). By się nie spocić trzeba ćwiczenia naprawdę wolno robić i nieintensywnie, można by zażartować sytuacyjnie – emerycko, co mija się z celem budowania formy bo nic konkretnego nie wnosi do treningu. Dodatkowo brak regulacji obciążenia, sprawia że w pewnym… Czytaj więcej »

BASEN BASEN to jest w szpitalu 🙂 A H już wam kilka pływalni wybubuje tylko senatorem musi zostaćABURA

To urządzenia takie trochę rechabilitacyjne
Czyli mało związane z siłownią

W tym miejscu –
Przedział wiekowy nastolatkowie
mogła być stworzona prawdziwa
siłownia na powietrzna .
Byłoby ciekawiej, bo na piaskach takiej strefy nie ma .
A tak sprzęt powielany jest jak w innych miejscach.
Fakt na plus , okoliczni mieszkańcy będą mieli bliżej do tej strefy
i dobrze niech korzystają
W zdrowym ciele zdrowy duch !

Właśnie stawiają jakieś urządzenia za grubą kasę, które nie wiadomo jaką funkcję mają spełniać, bo siłownia to to nie jest. Siłownie na powietrzu to są np. w Venice Beach w Los Angeles.

…pokazówka przedwyborcza i walka o „ciepłe posadki”…Następny „uciekajacy Kapitan tonącego statku”…

A dlaczego „obcy ludzie” mają się kręcić po terenie szkoły gdzie moje dziecko jest zostawione pod opieką nauczycieli? Kto odpowie za jakieś kradzieże , rozboje czy ogólne szkody?

Przydał by się jakiś projekt zachęcający do aktywności na urządzeniach sportowych w mieście . Może uniwersytet trzeciego wieku chciałby się włączyć i zachęcić pozostałych mieszkańców ? Bez urazy kogokolwiek Ale przychodnia rechabilitacyjna na Kilińskiego ma już terminy, a część z zaleconych zabiegów można wykonywać właśnie na takich urządzeniach . Również profilaktyka, a więc sprawność ruchowa i wzmocnienie mięśni jest bardzo ważne . Obniżenie sprawności i spadek mięśni u osób starszych zwiększa ryzyko złamań np.szyjki biodra do ponad 60% . I nie pomogą tutaj leki na osteoporoze Jeśli jest brak mięśni, które nie trzymają szkieletu. Dlatego w chinach wszyscy ćwiczą na… Czytaj więcej »

Jest to miś na miarę naszych możliwości…

A skrzyżowanie Jutrzkowickiej ze Świetlickiego nadal niedoświetlone a zwłaszcza przejście dla pieszych, Pan Starosta czeka na kolejny wypadek ???????

A co te urządzenia mają wspólnego z siłownią?

Odpowiedź dla Bartka
…a ratowanie Prawa Jazdy Pana Prezydenta w ramach „wyższej konieczności” się nie liczy?

Odpowiedź dla Lukasz
W imię prawa i sprawiedliwości PiS. Kto w tym kraju rządzi ?

Drogawa ta siłownia. 6 urządzeń za 60 000 zł (!)… Licząc 1 urządzenie za jakieś 3-4 tysiące, to daje 24 000 zł. A reszta?????????????? 4 ławki i stół do ping-ponga nie kosztuje 36 tysięcy!