Strona główna Aktualności Z miasta Starosta liczy na pomoc… Ciebiady

Starosta liczy na pomoc… Ciebiady

5
Krzysztof Habura

Krzysztof Habura otrzymał już odpowiedź od prezydenta Pabianic ws. wymiany oświetlenia przy ul. Grota Roweckiego. Ma nawet pomysł jak przyspieszyć ich montaż.

Chodzi o cztery źródła światła, obejmujące obszary, w których znajdują się wypadkowe przejścia dla pieszych. Ich wymianą nie zajmie się jednak firma, której oświetlenie LED proponował radny Włodzimierz Stanek, a spółka PGE Dystrybucja. Obecne lampy sodowe mają zostać zamienione na metalohalogenowe, Ich światło będzie o wiele mocniejsze, a mimo to mogą zużywać mniej energii niż obecne oświetlenie.

Nie wiadomo jednak kiedy PGE odpowie na pismo władz miasta. Starosta zaapelował do radnych PiS o pomoc w tej sprawie.

– Chciałbym zaapelować do radnych PiS, zwłaszcza radnych Stanka i Flajszera, by wspomogli nas w szybkim załatwieniu tej sprawy. W spółce PGE, koordynatorem ds. sprzedaży energii samorządom jest przecież obecnie Krzysztof Ciebiada, były kandydat PiS na prezydenta Pabianic – mówił podczas dzisiejszej sesji Krzysztof Habura. – Będzie to działanie o wiele skuteczniejsze niż fotografowanie się na ul. Narcyza Gryzla.

Ciężko jednak powiedzieć, czy Krzysztof Ciebiada będzie w stanie pomóc w tej sprawie. Swoje stanowisko piastuje bowiem w spółce PGE Obrót, zajmującej się sprzedażą energii, a nie budowaniem i konserwacją sieci, co należy do obowiązków Dystrybucji.

Wymiana lamp to nie jedyne zmiany przy ul. Grota Roweckiego. Kocie oczy, o montażu których zadecydowano po wielokrotnych interpelacjach radnych PiS, mają zostać zamontowane jeszcze przed końcem miesiąca. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Starosta chciał błysnąć złośliwym dowcipem ale sam się zaorał. PGE Dystrybucja i PGE Obrót to nie to samo 🙂 Ale widać, że samozaoranie to POstępujący NOWOCZESNY trend … Swetru, Alimenciarz … teraz już do nas doszło 🙂

Do marek68 – Chłopie, nieważne czy Dystrybucja czy Obrót. Ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców. Jak będzie chciał to pomoże !!!

„Obecne lampy sodowe mają zostać zamienione na metalohalogenowe, Ich światło będzie o wiele mocniejsze, a mimo to mogą zużywać mniej energii niż obecne oświetlenie.” Proszę o podanie źródła informacji, gdyż wg. mojej wiedzy lampy metalohalogenkowe mają niższą skuteczność świetlną jako źródło od lamp sodowych. np: lampa sodowa powszechnie stosowana – SON-T PIA PLUS 150W ma skuteczność świetlną na poziomie 117 lm/W lampa metalohalogenkowa – CDM-TT 150W ma skuteczność świetlną – 77 lm/W lampa metalohalogenkowa – CDO-TT 150W ma skuteczność świetlną – 110 lm/W Konstrukcja opraw metalohalogenkowych równiez oparta jest na odbłyśniku więc straty strumienia świetlnego w obudwy lampach (sodowej i… Czytaj więcej »

Jak jest ważna sprawa to warto połączyć siły pomimo odmiennych obozów politycznych. Oby to był pierwszy krok do tego, by nasi włodarze współdziałali a nie tylko walczyli. Brawo.

Wiedza Starosty jest naprawdę imponiująca ,Jesli nie wie dokładnie o czym mówi
Dystrybucja a Obrót to dwie rózne instytucję
To tak jak dekarz a blacharz
Może rzeczywiscie panie Starosto czas wracać na DACH