Strona główna Na sygnale 56-latek zmarł w szopie

56-latek zmarł w szopie

0

Przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. Mężczyzna nie chciał skorzystać z pomocy sąsiadki. 

Późnym wieczorem 11 stycznia, policjanci otrzymali zgłoszenie o zgonie mężczyzny przy ul. Ksawerowskiej w Pabianicach. Ciało leżące w szopie znalazła kobieta, która od pewnego czasu pomagała bezdomnemu.

– Pabianiczanka dokarmiała mężczyznę oraz oferowała na czas mroźnej aury cieplejszy kąt w swoim domostwie. 56-latek nie skorzystał jednak z jej pomocy i nadal podczas siarczystych mrozów nocował w szopie. Odrzuconą pomoc przypłacił życiem – mówi kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni. Informują ich o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek.

– Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy – jeden telefon może uratować czyjeś życie – apeluje komisarz Szczęsna.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments