Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: ulica Lutomierska bez stacji rowerowej

Sprawy Czytelników: ulica Lutomierska bez stacji rowerowej

8
Pabianiczanie chętnie korzystają z rowerów publicznych, co potwierdzają statystyki – na tle innych miast województwa łódzkiego, w których również funkcjonuje ten system, nasze jest pod względem liczby wypożyczeń w czołówce.

Mamy czternaście stacji rowerowych, zlokalizowanych w różnych rejonach Pabianic. Czy ich liczba jest wystarczająca? Taki list otrzymaliśmy od naszego Czytelnika:

„W związku z tym, że przy ulicy Lutomierskiej funkcjonuje kilka zakładów pracy, dających zatrudnienie naszym mieszkańcom i że planowana jest rozbudowa strefy przemysłowej o nowe powierzchnie magazynowe, a więc nowe miejsca pracy, uważam, że ta część miasta została pominięta o stację rowerową. Taka stacja ułatwiłaby komunikację i dotarcie do pracy osobom pracującym w tej części miasta. Część z nich zaczyna pracę we wczesnych godzinach rannych… Stacja rowerowa uzupełniłaby połączenia wobec Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W naszym mieście pracuje sporo cudzoziemców, którzy zostawiają podatki. Dla wielu z nich, ale również dla nas, pabianiczan, to praca za niewygórowaną stawkę, gdzie liczy się każdą złotówka… Powinniśmy ułatwić życie pracownikom. Poza tym rowery ograniczają smog w mieście”.

Masz sprawę? Napisz do nas:
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Ja już na te rowery nie wydam ani grosza. Ostatnio na stacji na 8 rowerów nie było żadnego sprawnego. Udałem się na kolejną stację i na 12 rowerów może z 3 były w stanie gotowym do jazdy. Wstyd i hańba. Kasę za to biorą nie małą a rowery rozje..

  Potwierdzam ,podchodząc do roweru i skanując go nigdy nie wiem, czy jest sprawny i czy nie będę zaraz zmuszony dzwonić do ich centrali.
  Dla mnie to strata czasu.
  Ogólnie coraz gorszy ich stan uniemożliwia przyjemną jazdę.

  Jeśli chodzi o ul.Lutomierską ,to przez duży ruch ciężarówek bałbym się tam jeździć na rowerze

  Jeśli liczy się każda złotówkę – taniej wyjdzie kupić sobie własny rower.

  Szkoda ze ktos rower wypozyczy i zostawi tak jak ten ktory stoi od jakis 4-5 dni na koncu jutrzkowickiej jak wjezdzamy do bychlewa. Rower sie przewraca ludzie podnosza i tak wkolo.

  No ale od tego jest przecież ta pseudo firma zajmująca się tymi rowerami, żeby go zabrać i odstawić na stację

  od tego jest kultura osobista. A nie żeby wszędzie chlew robić! Aktualnie „spadają gwiazdy”, wybrałem się na pola w nocy a tam nasrane butelek po piwach! których nie było tydzień temu. „Ludziom” się chce wlec 10 litrów na pole a później puste zostawiają na polu. Z rowerami, hulajnogami jest podobnie.

  Ale jaki w tym problem? Rower stoi na trawniku, nikomu nie przeszkadza. Ten rower tam za to doskonale tylko potwierdza, że i w tym miejscu powinna stanąc stacja ŁRW. A właściwie na każdej dużej wylotówce z Pabianic. Jedna to właśnie Jutrzkowicka, a inna to Lutomierska. Tak, by można było o dowolnej porze dnia spokojnie dojechać do Pabianic i z miasta wrócić, bez potrzeby wydawania dużych sum na taksówkę. Taka jedna stacja na starej pętli autobusowej obok Polnej lub obok przystanku autobusowego po drugiej stronie Jutrzkowickiej byłaby świetnym uzupełnieniem ofert MZK. Autobus jeździ tylko raz na godzinę, poza tym jego rozkład… Czytaj więcej »

  Ja jednak widzę od przejazdu kolejowego w kierunku ronda sporo zakładów pracy i pracowników spacerujacych w te i z powrotem do pracy . A autobusy z zajezdni nie mają dobrego połączenia z zamieszkaniem pracowników Oraz godzin pracy. Możliwość skorzystania z roweru jako srodka transportu o każdej porze dnia i nocy . Jest wartą rozważenia jeśli komuś zależy na wykorzystaniu i zwiększeniu ilości wypożyczeń , A więc przydatności tego projektu. Co do spraw technicznych : ROWER MIEJSKI MA DZIAŁAĆ !!! A jeśli sa problemy techniczne takie owakie To trzeba skorzystać z gwarancji Reklamować Nałożyć karę Albo wypowiedzieć umowę . Rower miejski… Czytaj więcej »