Strona główna Dzieje się Kultura Wpadka organizatorów pikniku. Zaprosili kontrowersyjny zespół

Wpadka organizatorów pikniku. Zaprosili kontrowersyjny zespół

19
Zespół wykreślony z plakatów
W harmonogramie imprezy rodzinno-patriotycznej organizowanej przez Klub Gazety Polskiej znalazł się koncert zespołu Nordica, uznanego powszechnie za neofaszystowski. 

Organizatorzy szybko zorientowali się, że zapraszanie zespołu, której jedna z płyt zaczyna się od przemówień Hitlera to nie był najlepszy pomysł. Szybko odwołali występ i wykreślili kapelę z harmonogramu.

– Nie mamy żadnego interesu, żeby popierać faszyzm, ani ten zespół. Nordica znalazła się w programie imprezy, bo nie wiedziałem, co to za zespół – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Karol Jabłoński, przewodniczący Klub Gazety Polskiej w Pabianicach. – Zapewniam, że nie będzie go na imprezie. Jesteśmy Klubem Gazety Polskiej i nie mamy nic wspólnego z faszystami.

Organizatorzy musieli wykonać mrówczą pracę, bo z kilkuset rozwieszonych na mieście plakatów musieli wykreślić występ zespołu.

Jak podaje Onet, zespół Nordica sam określa się jako „patriotyczny” i „tożsamościowy”, ale powszechnie uznawany jest za neofaszystowski i neonazistowski. Jego poprzednia nazwa, Agressiva 88, nawiązywała do skrótu od zawołania „Heil Hitler” – „H” jest ósmą literą alfabetu. Płyta grupy, „Odezwa”, zaczyna się od przemówienia Hitlera. Na plakatach koncertów zespołu sprzed lat widać było swastyki.

Sprawdź harmonogram pikniku.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ten zespół od początku traktowano jako „gwiazdę wieczoru”. Świadczy o tym fakt, że miał wystąpić jako ostatni. Nie wyznacza się takiej pozycji podczas koncertu przypadkowemu gościowi.

Hahaha Nacjonalizm wśród członków Klubu Gazety Polskiej? To niemożliwe

Hańbiąca kraj, niedouczona banda. Jakim cudem jest zgoda na takie zgromadzenie? Piknik rodzinno-patriotyczny? Przecież to kpina! Widziałem to w zeszłym roku. Kraj dzięki nim upada coraz niżej… Pewnie zaraz wyleje się hejt, że jestem lewakiem… 🙂 No bo przecież kim mogę dla nich być? Nie znają innej obrony niż oblewanie ludzi błotem. I to jest właśnie kultura tychże niby-pariotów.

Przeszukałem stronę Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, gdzie zamieszcza się tego typu informacje i o powyższym zgromadzeniu jest brak informacji. Więc impreza zapewne jest nigdzie nie zgłoszona, jest nielegalna. Można kulturalnie, po obywatelsku zgłosić do policji bądź straży miejskiej, że nielegalnie zajmują przestrzeń publiczną.

Nie ma to jak w jednym zdaniu użalać się na POTEMCJALNE obelgi i w tym samym zdaniu ubliżać innym…

Zniesmaczony, tak samo jesteś…Zniesmaczony paradami tęczowych? 🙂

Panie Przemku, pomijając ten kontekst. Swastyka to starosłowiański symbol nie mający nic wspólnego z faszyzmem. Został zawłaszczony przez Niemców ale i oni zaczerpnęli go na potrzeby swojej chorej ideologii z o wiele starszych źródeł i żeby było śmieszniej bardzo blisko związanych właśnie ze Słowianami.

Z tego co kojarzę swastyka była zaczerpnięta nie od Słowian tylko Egipt. Ten symbol był używany przez wieki od Egiptu, Azję i Europę. W jednym miejscu oznaczał słońce w innym szczęście itd.

Cywilizacja Słowian jest starsza niż Egipt .
Mam na myśli książki np. Bialczynskiego ,
a nie bajki z książek szkoły podstawowej

Trochę przeginasz, bo ” fakty ” tego autora SF są pośrednie.

W porównaniu do kogo ?
Do czego ?
Do kronik rzymskich ?
Do Wed słowiańskich ?
Do Wed indyjskich ?

Sam sobie odpowiedziałeś, bo brak dowodów naukowych.

Historia Indian
różni się trochę od historii kowbojow .
Historię piszą „naukowcy” żeby usprawiedliwić swoje czyny …

Tragiczne jest, to pańskie usprawiedliwiane haniebnego symbolu hitleryzmu, zabronione prawnie w wielu krajach. A poza tym, Niemcy nie tylko zawłaszczyli symbole …

Ten piknik nie propaguje kultury Słowian
Czyli łączyć dla wspólnego dobra
Tylko nawiazuje do retoryki faszyzmu
My lepsi oni gorsi

Brak tolerancji, mowa nienawiści. Też mi organizator.

Decyzja sądu czy opinia środowiska LGBT i zdrajców Polski? Wszystko co polskie i patriotyczne kłuje w oczy i uszy i prześladowane jest jako „faszystowskie”. Przemówienia i wizerunek tego zbrodniarza wykorzystywany jest na wielu płaszczyznach artystycznej twórczości antywojennej. Trzeba tylko chcieć to zrozumieć.

No właśnie. Twój umysł jest faktycznie na płaszczyźnie. Bo hajlowanie, noszenie mundurów ss, cytowanie hitlera, wzywanie do mordowania itd. sztuka sama w sobie. Twoi pradziadowie przewracają się w grobie. A jak wejdą ruskie do Polski albo ktoś inny to będziesz pierwszy w gulfie żeby uciekać z kraju.

” Patriotyczne i polskie „, to znaczy Nordica ?