Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice na podium. Dzięki internautom

Pabianice na podium. Dzięki internautom

2
Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa i starostwo powiatowe mają powody do zadowolenia – obie te instytucje zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku & budowa XXI wieku”. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez udziału mieszkańców.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej biorące w nim udział obiekty oceniała specjalnie powołana komisja, która ogłosi wyniki 5 września w Zamku Królewskim w Warszawie. Drugą część stanowiło głosowanie internautów. Ci głosowali na wybrane przez siebie obiekty w dwunastu rozmaitych kategoriach (wszystkich było dziewiętnaście, ale w przypadku siedmiu zabrakło zgłoszeń).

Znalazły się wśród nich zakwalifikowane do kategorii „elewacje i termorenowacje” bloki Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz odnowiony budynek dawnej szkoły budowlanej przy ulicy Partyzanckiej 56, będący teraz siedzibą powiatowych urzędników.

Spółdzielnia pod względem liczby pozyskanych głosów nie miała sobie równych. Na „termomodernizację zasobów PSM – etap 5”, bo tak nazywało się zadanie, oddano ich 6060. Tym samym zajęła ona pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasowało się starostwo z gruntownie wyremontowaną „budowlanką”, która uzyskała 4956 głosów. Zdobywca trzeciego miejsca miał ich o 1664 mniej.

Wszystkich obiektów zgłoszonych w tej kategorii było dwanaście. Ten z ostatniego miejsca uzyskał… trzy głosy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Udana termomodernizacja bloków, a po dwóch latach wszystkie są zielone!

Ja się chce zapytać prezesa psm czemu zlikwidowane są pojemniki na plastikowe butelki które stały koło koszy na śmieci?