Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: rozkopali torowisko i cisza

Sprawy Czytelników: rozkopali torowisko i cisza

10
W Pabianicach trwa od ubiegłego roku modernizacja linii 41. W ocenie niektórych mieszkańców roboty przebiegają za wolno.

Właśnie w tej sprawie otrzymaliśmy maila od naszego czytelnika. Oto, co pisze:

„Piszę w sprawie torowiska tramwajowego, a konkretnie fragmentu ul. Warszawskiej – od siedziby prokuratury do skrzyżowania z Nawrockiego i Sikorskiego. Ponad dwa tygodnie zaczęli na tym odcinku demontować torowisko. Doprowadzenie go do obecnego stanu zajęło robotnikom dwa, najwyżej trzy dni. A przez kolejnych kilkanaście nie widać żadnego postępu prac! Zerwane kawałki asfaltu jak leżały, tak leżą, gdy ostatnio tamtędy przejeżdżałem, zauważyłem jedną koparkę. Jedną! Poza tym cisza… Jeśli ta szumnie zapowiadana inwestycja będzie przebiegała w takim tempie, jak teraz, to finału może doczekają się moje dzieci. Bo ja już raczej nie”.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Rafała Sącińskiego, prezesa Progreg InfraCity, konsorcjum, które realizuje tę inwestycję.

– Po obydwu stronach torowiska odbywa się normalny ruch pojazdów, a jest tam wąsko. Duża ilość ciężkiego sprzętu niosłaby ze sobą ryzyko kolizji i wypadków i właśnie to stanowi główną przyczynę faktu, że wprowadziliśmy go niewiele. Czekamy, aż starostwo powiatowe wyda nam pozwolenie na budowę. Mając je, zamkniemy ten odcinek i będziemy mogli ruszyć z pracami na dobre – tłumaczy prezes.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  10 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Czyż nie jest to sprawa dla odpowiednich służb??? Kto pozwolił na rozpoczęcie prac bez POZWOLENIA. Dawno już nie widziałem tak głupiego tłumaczenia się Rafała Sącińskiego, prezesa Progreg InfraCity, konsorcjum, które realizuje tę inwestycję. No cóż – to tylko Pabianice – miasto ,w którym wolno wszystko

  Czekają na pozwolenie na budowę. Na razie mieli pozwolenie ta zbiórkę. Zawsze mnie zadziwia ilu na tym forym fachowców od wszytskiego.

  To po co w ogóle wchodzili na ten odcinek drogi skoro nie mieli i nadal nie mają pozwolenia na budowę?
  Podobna sytuacja jak opisana przez czytelnika jest na Dużym skręcie. Leży tam pelno wyjętych z ziemi szyn i tyle. Firma je powinna była zabrać.

  Gdzie jest napisane, że nie mieli ? Bo aż dwa razy przeczytałem i nie znalazlem

  a w Ksawerowie prawie kończą. tory wymienione, nawet skrzyżowanie nowe ze światłami bez korków i zamykania ulicy wybudowano.

  zamiast torowiska powinni zrobić buspas

  Jak rozbierają stare tory ,to wypadało by sprzątali po sobie, kawałki gruzu walają sie po całej jezdni

  Niech policja zainteresuje się pracami w ksawerowie tam to jest samowolka koparka zajmuje pas ruchu beż żadnych barierek słupków. Nikt nie kieruje ruchem robią co chceta . Obudzi się inspekcja jak ktoś wjedzie w koparkę albo robotnika .

  TAKA SYTUACJA.
  winny zawsze sie znajdzie.

  „ile to już lat, lowe story, ile to już lat” Rozumiem iż z powodu durnych przepisów potrzebne są odrębne pozwolenia na rozbiórkę i budowę. Czy to nie powinno być załatwione już dawno? Ech……..