Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników: fikcyjne ograniczenie prędkości

Sprawy Czytelników: fikcyjne ograniczenie prędkości

9
Na ul. Łaskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nasz Czytelnik napisał do nas w tej sprawie:

„Od czasu przebudowy torowiska na ul. Łaskiej, na odcinku od starego FUM-u do ul. Torowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Takie samo ograniczenie obowiązuje na nitce w stronę centrum, choć wyrywkowo. Mogę się tylko domyślać, że ograniczenia związane są z przebudowa torowiska, bo ustawione są też znaki wskazujące na trwające prace drogowe. Faktem jest, że od wielu miesięcy kierowcy żyją w fikcji. Nikt tych ograniczeń nie przestrzega, bo są absurdalne. Nawet służby zdają się nie uważać tych znaków za obowiązujące, gdyż jeżdżą tam z prędkością ogólnie obowiązującą w mieście. Nie mam do nich pretensji, bo podchodzą zdroworozsądkowo do tego absurdu. Wyobraźmy sobie, że teraz wszystkie pojazdy jadą na tym odcinku z nakazaną prędkością z uwagi na roboty budowlane, których nie ma… Niestety, absurd będzie trwał dopóty, dopóki będzie trwał remont ul. Zamkowej i oby nie dłużej”.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  9 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Pewnie przepis ogranicza prędkość na czas trwania budowy. Szkoda tylko, że budowa się skończyła, ale nie można jej odebrać póki nie będzie zrobione całe miasto. Dobrze, że nasza wioska ma po długości 6 km, a nie np. 26, także są widoki…

  Jak by się sempy ustawiły co zapewne zaraz zrobią to za jazdę 50km/h ul. Łaską należy się mandat 400 zł. Wystarczy przejechać żar ta ulica żeby zobaczyć że mało kto jedzie w tym miejscu nawet 60km/h. Więc jak się sempy ustawią to miasto zakorkowane w 10min ale jakie zrobią żniwo!

  Co to są sempy?

  Ciekawe co będzie pierwsze , policja z radarem czy zdjęcie lub zasłonięcie znaków?
  Jak myślicie?

  Dokładnie tak samo jest w Ksawerowie

  Było fikcyjne i każdy o tym wiedział, włączając w to policję. A teraz służby będą musiały się wykazać. Brawa dla autora.

  A jeśli którejś nocy ten znak zniknie, to wtedy zniknie też ograniczenie prędkości?

  Taka sama sytuacja na Jana Pawła + brak oznaczenia ścieżki rowerowej i rowerzyści jeżdżący po przejściach dla pieszych… ciekawe kiedy samochód skosi rowerzystę…. nikt się tym nie interesuje… gdzie jest Policja? tylko ma za zadanie zarabianie na mandatach? może coś dla bezpieczeństwa byście zrobili… jeżdżenie po mieście nie polega na wypalaniu paliwa i ładowaniu kolejnego mandatu… karać to każdy głupi potrafi!

  Najlepsza jest „ścieżka rowerowa” , która przecina ul. Zagajnikową. Tam zza muru szpitalnego nic nie widać, a szaleńcy na rowerach zapitalają bez zatrzymywania. Kto projektuje to wszystko? Przecież to stwarza realne zagrożenie na drogach. To samo jest z przejściami dla pieszych, które usytuowane są bezpośrednio przy skrzyżowaniu. Biorąc pod uwagę pierwszeństwo pieszych i rowerzystów auto nie ma jak opuścić skrzyżowania, czy skręcić w lewo, bo tam cały czas wskakują piesi i rowerzyści, których trzeba przepuszczać. Ścieżki i pasy powinny być przesunięte , tak jak to zrobili na Moniuszki przy Szkole 2. Chociaż chyba jeszcze za mało, bo powinien się mieścić… Czytaj więcej »