Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: co się wyprawia na ul. Kopernika?

Sprawy Czytelników: co się wyprawia na ul. Kopernika?

6
Coraz więcej mieszkańców zaniepokojonych jest przedłużającą się budową ścieżki rowerowej na ul. Kopernika.

„Chciałem zainteresować tematem ścieżki rowerowej przy ulicy Kopernika. Od ponad roku jest robiona i wykonawca nie może skończyć. Fizycznie była już gotowa wiosną zeszłego roku. Jednak stoi zagrodzona, bo nie wymalowano pasów. W tym roku wymalowano pasy i dalej stoi zagrodzona. Przy ulicy J. Pawła wykonawcy nie blokowali dostępu rowerzystom. Zaraz po wylaniu asfaltu pabianiczanie korzystali z drogi dla jednośladów. Przy Kopernika młodzież regularnie przewraca zapory budowlańców i korzysta ze ścieżki rowerowej rozjeżdżając blokady. Ile lat potrzeba żeby wkręcić przysłowiową żarówkę?!”

O odpowiedź poprosiliśmy rzecznika UM w Pabianicach.

– Ostatnim elementem potrzebnym do oddania drogi dla rowerów jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Wykonawca zrobił oznakowanie poziome i pionowe, ale że Urząd Miejski wskazał na pewne braki w oznakowaniu, wykonawca został zobowiązany do ich uzupełnienia. Dzisiaj poinformował, że zgłasza do odbioru stałą organizację ruchu w czwartek 21 kwietnia i wtedy droga zostanie oddana dla użytkowników. Wybudowana droga dla rowerów na ul. Kopernika na odcinku od ul. Skargi do ul. Brackiej będzie kontynuowana do ul. Roweckiego. Oczekujemy na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, żeby wykonawca mógł rozpocząć budowę – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy ratusza.
Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  FIZYCZNIE BYŁA GOTOWA JUŻ WIOSNĄ UBIEGŁEGO ROKU. Pani Aneto Klimek? Próbuje Pani robić z ludzi debili, jak PO? Czy po prostu podobnie jak prezydenta stworzył Panią Gepetto? Rok na uzgodnienia i malowanki?

  CO ZA TROL !!! KŁAMCA KŁAMCA KŁAMCA !!!!

  Panie Kowalski pisze pan swe urojenia na nawet na na regionalnym portalu?

  8 miesięcy to nie 12 miesięcy. Ogromna różnica? Kogo próbujecie partyjni panowie oszukać? Odpowiedź Pabianiczan macie na zdjęciu.

  Ogromna. 1/3. 33 procent. Kogo i dlaczego próbował oszukać ten niby bezinteresowny mieszkaniec?