Strona główna Aktualności Z miasta Spore podwyżki dla prezydenta i radnych. Znamy konkretne kwoty

Spore podwyżki dla prezydenta i radnych. Znamy konkretne kwoty

65
Od nowego roku na konto prezydenta Grzegorza Mackiewicza będzie wpływać więcej pieniędzy. Dostanie bowiem podwyżkę. Wzrosną też diety miejskich radnych.

To już przesądzone. Uchwała regulująca ich nowe zarobki zostanie przyjęta na najbliższej sesji, czyli we wtorek, 21 grudnia. Wiadomo już, ile zarobi włodarz miasta. Propozycję w sprawie wysokości jego wynagrodzenia złożył Koalicyjny Klub Radnych.

Podwyżka dla prezydenta Pabianic jest konieczna. Wynika to z ustawy, którą przyjął sejm, a podpisał prezydent Andrzej Duda.

Ile zarobi Grzegorz Mackiewicz? Do tej pory było to 10 620 zł brutto. Od nowego roku ta kwota wzrośnie niemal dwukrotnie i wyniesie 19 760 zł brutto. Maksymalnie mógłby zarabiać 20 130 zł brutto, minimalnie ok. 16 600 zł.

Co więcej, prezydent otrzyma również wyrównanie, czyli różnicę między obecnym i przyszłym wynagrodzeniem – za pięć miesięcy.

Zyskają też radni. Wszyscy. Jak będą kształtowały się nowe zarobki? Szeregowy radny, którego dieta wynosiła 1100 zł od stycznia będzie ją otrzymywał w wysokości 1772  miesięcznie. Dla radnych, którzy są wiceprzewodniczącymi komisji diety „skoczą” z 1250 zł do 1997 zł. Przewodniczący wszystkich komisji (jest ich 7) oraz troje wiceprzewodniczących rady miejskiej otrzymają 2641 zł (mieli 1650 zł), a przewodniczący 2995 zł (miał 1900 zł).

Maksymalna możliwa kwota jaką mogli przyznać sobie radni, uzależniona od wielkości gminy, mogłaby wynieść w przypadku Pabianic 3226 złotych. Ustawodawca podniósł próg diet dla radnych samorządowych o 60%, jednak nie ma ustalonej kwoty minimalnej. Oznacza to, że radni wcale nie musieli przyznawać sobie podwyżek.

Radni podobnie jak prezydent otrzymają wyrównanie od sierpnia. Łączna kwota jaka zostanie wydana z budżetu miasta na tern cel to 77 811 zł.

Według Krzysztofa Rąkowskiego, ustawa nakazująca podwyżki samorządowcom to „perfidna pułapka”.

– Niestety, nikt nie mówi o tym, że wynikają one z przepisów prawa. My nie mamy wyboru, musimy je przyjąć – mówi Krzysztof Rąkowski, przewodniczący rady miejskiej. – Posłowie podnieśli swoje diety wcześniej. Ale wtedy były wakacje i przeszło to wszystko bez większego echa. Teraz PiS pokazuje, że samorządowcy rzucili się na kasę.

Aktualizacja po sesji rady miejskiej: radny Piotr Różycki zaproponował, aby podwyżki wcielić w życie od sierpnia sierpnia 2022 roku. Poparli go koledzy z PiS. Przeciw była reszta radnych, czyli cały Koalicyjny Klub Radnych oraz Antoni Hodak.


Komentarz red. naczelnego ws. podwyżek dla radnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

O, ten pierwsz z lewej Grzeszczak. Jak to możliwe, że o 15:01 jest już na skrzyżowaniu Partyzancka/Piłsudskiego w swoim czerwonym bolidzie? Chyba pracuje się u Habury od 7 do 15? o 15 kończy się robote, pakuje się, ubiera, idzie do auta i odjeżdża? Może jednak do 14:30 i oszukuje się podatników na 12 godzin comiesiąc? Albo jeszcze przyjeżdża się na 7:30? 24 godziny, trzy dniówki? Plus mannifestacje w klubie PO w czasie pracy na mieście i jeszcze więcej wychodzi. Tak jest w starostwie, pewnie w RM podobnie. Ze trzy podwyżki za takie podejście do pracy bym mu dała.

Przepraszam, aleczy Pani jest normalna?

Chyba tak. Normalna. Pracuję w miejscu, gdzie nie wychodzi się 'za piętnaście’. Podobnie mają kasjerki, sprzedawcy, motorniczowie, nauczyciele, ochroniarze i wymieniać tu można do rana. 95% pracujących, normalnie ppracujących. Pani pewnie ze zdjęcia albo ze starostwa. Dla Pani to co dla innych jest normalne jest na opak. No cóż, zawsze punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

A może się próbuje, pisząc taki komentarz, w perfidny sposób odciągnąć uwagę od perfidnych zagrań PiSu ?

A jeśli pisze prawdę? To należy sprawdzić a później robić z tego wzorem PiS politykę.

Przypomnę Pani, że ustawa PiSu nie nakazywała podnosić wynagrodzenia radnych, a jednak pabianiccy radni ochoczo sobie pensje podnieśli. Ponad to ustawa PiSu określiła minimalne wynagrodzenie prezydenta na poziomie 16 600 zł, a jednak nasz prezydent dogadał sobie ze swoimi radnymi prawie maksymalne wynagrodzenie w wysokości prawie 20 000 zł. I na koniec, ustawa PiSu nie nakazuje wyrównywania pensji za poprzednie miesiące, a jednak radni i prezydent wyciągnęli chciwe ręce po te wyrównania, które w sumie obciążą budżet miasta na ponad 100 000 zł.
Takich mamy w Pabianicach chciwych radnych i prezydenta.

Bardzo dziwne, że w minutę przejechał 500 metrów ?

Dziwne. W minutę to nawet do auta nie dojdzie.

On pracuje do 16

a ile dostanie w końcu starosta i wlaźlak, jutro sesja nie wiadomo jaki jest projekt uchwały?

Cytując klasyka: Nie chcem ale muszem… przyjąć podwyżkę.

Uważam, że powinnyśmy asymptotycznie dążyć do monarchii oswieconej,ale aktualnie jesteśmy na etapie karlowatosci pospolitej.Dla lepiej wykształconych proponuje cytat z Rewizora.

a co z pracownikami merytorycznymi urzedów i samorzadow? dalej negatywna selekcja, minimalne wynagrodzenia i brak kompetencji lub pasjonaci? tak to my tu drugiego Londynu nie zbudujemy…

Przygotowano dodatkowe obowiązki dla pracowników administracji oraz ogromne podziękowania słowne za pracę. Planowany jest jeszcze dyplom za służbę za 3-3.5 tys. Brutto i tytuł idioty roku. W urzędzie masz gwarancję stabilność wynagrodzenia są stabilne od 10 lat dla szeregowych urzędników.

W wolnej chwili jak już prezydent dostanie wyrównanie to możliwe że będzie podziękowanie w postaci uścisku dłoni prezydenta, stabilność tu jest na najniższym szczeblu aby ten najwyższy mógł czerpać z tego profity, pewnie prezydent pracownikom da podwyżkę w postaci podniesienia humoru.

Cieszę się bardzo, bo zapewne jak każdy mieszkaniec miasta martwilem się o Was czy wobec dużej inflacji, wzrostu cen za media i żywność dacie radę jeszcze zarządzać tak skutecznie jak do tej pory Pabianicami. Huuuuuuuura

„Podwyżka dla prezydenta Pabianic i radnych (oraz innych samorządowców w całej Polsce) jest konieczna.”

„Oznacza to, że radni wcale nie musieli przyznawać sobie podwyżek.”

To jak w końcu, jest konieczna czy nie jest?

Przepraszam za tę nieścisłość. Wymieszała się stara wersja tekstu. Podwyżka była konieczna jedynie dla prezydenta.

No to gratuluję Państwu podwyżek, widocznie „zasłużyliście” na nie drogą ustawy bardziej niż inni. Ja niestety nie dostałem grosza podwyżki, nie mam na co liczyć. Chyba muszę zmienić zawód z medycznego na służbę publiczną, oczywiście muszę się zapisac do jakiejś partii i dać się wywindować. jeszcze raz serdecznie „gratuluję” państwu podwyżek. Brawo! jest się czym chwalić, przed ciągle co raz to bardziej ubożejącym społeczeństwem pabianickim. Brawo! I wszystko jest cacy…

Dzięki komu te podwyżki robi sobie Prezydent i Radni? Czy ja dobrze czytam? Przecież PiS to wataha do opiłowania ale podwyżki się bierze? HIPOKRYZJA po pabianicku cd.
Nieważne kto daje ważne, że trzeba wziąć… HAHAHAHA
Normalnie to pabianicki Prezydent napisał by sprzeciw i wysłał do samego Pana Boga a tak rączki szeroko otwarte. Jednak nawetvpabianickaxwladza ms coś z ojca dyrektora.

Prezydent Grześ protestował przeciwko Polskiemu Ładowi, protestował przeciwko zmianom w oświacie, protestował przeciwko zmianom w podatkach … ale tutaj siedzi cichutko i nie protestuje 🙂

Rany! zmuszają krzysia do wzięcia piniendzy! Zawsze jak się nie podoba możesz unieść się honorem i wypisać z tej szopki.

Ci nieudacznicy POwinni pracować w czynie sPOłecznym

Jak jesteś taki mądry to sam z*****dalaj w czynie społecznym Januszu xD

I bardzo dobrze, wstyd zeby człowiek rządzący takim dużym miastem zarabiał niecałe 6 tys na rękę

Prezydent zarabiał więcej niż Pani napisała.

W poprzednim artykule pisaliscie ze 5800 na rękę

W którym? Poproszę o link.

To by się zgadzało

Last edited 7 miesięcy temu by Zenek123

I bardzo Dobrze, że dostaną podwyżki! Pracuję ciężko 40 lat, żeby moi rządzący mieli godne życie na jakimś poziomie. Na Święta kupuję droższą szynkę, żeby spróbować namiastki ich życia. Czasem napalę mocniej w piecu, żeby też mieć ciepłą posadkę jak oni. Należy im się żyć lepiej w tych czasach. W pracy się męczą, bo jest mało roboty, więc mają ciężką pracę.
Mnie PiS nie blokuje, więc nie czuję tego co oni. Oni są blokowani cały czas, mają ręce związane we wszystkim. Nawet podwyżek prezydent nie może cofnąć, bo mu nie pozwoli nikt.
Smutna ich dola…

Podliczyli swoją ciężką pracę za którą płacimy między innymi bardzo dużo za śmieci. A ten pierwszy z prawej czyli Hodak aż dziwne że mu łapa nie uschła jak podnosił ją za wysokimi stawkami za wywóz śmierci. Pragnę przypomnieć że jego głos był decydujący!

Za to rozgrzebane miasto, udane inwestycje, termomodernizację im się po prostu należy. Takich fachowców jak „druchna” musimy dobrze opłacać.

Ja też chcę 16 koła pomyłka może zwykłym ludziom dajcie pieniądze Złodzieje J..

Trzeba było się uczyć. No własnie..sam napisałeś że jesteś ,,zwykły,, To wszystko tłumaczy

Niektórzy posiadają wykształcenia wyższe techniczne i znajomość dwóch języków perfekcyjnie więc daruj sobie, ten twój komentarz nie na miejscu, gdyby nie znajomość czyli partia rządzi partia radzi to by takich pieniążków nie było, A czemu??Bo nie swoje to łatwo się wydaje. Ale widać że nigdy pracy u prywaciarza nie doznałes, stąd jesteś NAJMĄDRZEJSZY

Wyższe techniczne, biegle dwa języki i musisz u prywaciarza pracować ? Każda jedna fabryka z logo międzynarodowego koncernu bierze cię z pocałowaniem ręki. Około 7000 zł na dzień dobry. Po dwóch latach 8-9 tys.

A ty co znawca korporacji? Zjadłeś rozum? Pan encyklopedia? Czy durnota to twoja matka?

I tu widać że nie pracowałeś w korporacji, fakt za robię ale kosztem czego??życia rodzinnego, już tak pracowałem wracam po 10 czasem 12 godzinach do domu i jeszcze na laptopie kończysz rzeczy po nocach w domu, jak już mówiłem to nie posada prezydenta nic nie umiem 8 godzin i dom, jedynie co mam robić to wrażenie.

Pracowałeś ? Chyba jako operator wózka widłowego, bo jeśli te dwa języki obce znasz tak jak polski, to z pewnością inżynierem produkcji nie byłeś.

A ty co niezwykły? Nie bądź większym idiotą od tych, których tak nazywasz. Kim ty jesteś… oceniaczu z bożej łaski. Każdy może pisać ale merytorycznie pisać to chyba dla ciebie zbyt duże szambo? Zrozumiałeś…

„może zwykłym ludziom dajcie pieniądze Złodzieje J..” To było merytorycznie. Mega.

pan Kaczorowski No ładnie …. Audi, Mercedes, kuad, restauracja, dom, rodzina. Widze ze pan nienasycony jest. Tak jak wszyscy politycy PO !!!

Daleko mu z nienasyceniem do Muchomora toruńskiego 🙂

nazwiska i mordy zapamiętać

Cytując klasyka : „ te pieniądze im się po prostu należały „ …. Wstyd i hańba. Za to co się dzieje w mieście powinni jeszcze sobie odjąć

Tez jestem za tym w miescie sukcesu piwinno sie godnie zarabiac.

Chciałbym przeczytać że otrzymają podwyżki A także urzędnicy niższego szczebla i strażnicy miejscy.
Tam nadole jest najgorzej.

Piękne zdjęcie, MY WŁADZA PIĘKNI I WSPANIALI, wy obywatele do szeregu.

Panie prezydencie, rozumiem, że w Wigilię i Nowy Rok będzie pan się woził autkiem i ma pan w dupie, że ktoś nie ma czym dojechać? Po prostu skandal, czyżby MZK aż tak fatalnie stało? Może czas na zmianę prezesa??

Całe zdjęcie ratują Panie Stasiak i Kupś, reszta to dodatki 🙂 ….

koleś od religii radnym to już są jaja w tym dziadowskim państwie

Powiem tak, układy układzik, dac sobie podwyżki pensja razy 2?? Pewnie sugerowali się waga prezydenta gruby potrzebuje dużo więcej, zwykli ludzie za 2500zl żyją A tu miasto SYF, ROZKOPANE, DZIURAWE a prezydent podwyżka, w prywatnej firmie już by pracy szukał. Ile dróg zostało wyremontowanych?? Na bugaj grota nadal zapadnięcie w drodze, bugaj w stronę lewitynu stan powojenny, Waltera Janke to samo takich ulic można mnożyć ciekawe jak wygląda ulica KS Piotra Skargi. WSTYDU NIE MACIE

Przepraszam, chciałbym zostać radnym. Czy pomoże mi ktoś? Szybko się zaaklimatyzuję i pomogę również innym.

Pazerność wygrała BRAWO!!!! takich sobie włodarzy wybraliśmy.

Prezydent zamroził podwyżki w spółkach miejskich gdzie ludzie zarabiają marne grosze a sobie przyznali podwyżki! To jest sprawiedliwość po Polsku!

Pan Rakowski został zmuszony do wzięcia tej kasy. Aż mi łezka że wzruszenia popłyneła. Co za gość.

Ci sami lokalni politycy tydzień temu sobie zrobili event z drożyzną. A kilka dni później dostali podwyżkę, żeby sobie drożyznę zrekompensować? CZY to NIE komedia i plucie w twarz PABIANICZANOM? Śmiech mnie ogarnia. I z tym nic nie zrobimy, bo tam ludzie na stołkach całe dziesiątki lat siedzą. Super glue ich do stołków przykleiło na wiecznosć.! hehe

Jaaaa. Elyta pabianicka. Do roboty nieroby

Pensje szeregowych urzędników wzrosną proporcjonalnie o tyle samo procent ma się rozumieć?? Czy nadal pozostaną na poziomie korporacyjnego stażysty?!? Przecież każdy rozsądnie myślący chłop wie, że żeby wóz jechał trzeba karmić i dbać o konie.

Po co swary, po co kłótnie, wnet i tak zginiemy w zupie. Dopóki jest na pól lytra i kiełbachę nikt dupska nie ruszy i się nie sprzeciwi.

Ja pier….Ole. to po to te podwyżki podatków za grunty by sobie podwyżki dawali. Po co tak PO krzyczy jaki to PiS zły jak robią to samo trzecia nasze kieszenie by sobie wziąć.

Fajne te podwyżki na STOŁKACH jak podnieść to raz a dobrze.To moze by tak łatwo i szybko podnieść minimalną krajową z 2800zl na 5600 Brutto a nie jakieś ochłapy 200zl.No i niema co może by tak NASZĄ ULICE ZAMKOWĄ zgłosić na jakiś konkurs jak to można WYSTROIĆ główną ulice.Może pozakładać lampki na koparki?Pozdrowienia dla naszej ELITY$$

Panie Rakowski przepisy prawa ustalają okreslona podwyżkę dla prezydenta i starosty oraz paru innych ale nie dla radnych. Radni mogli dostać podwyżki nie musieli

Też uważam…że niektórych powinno się sądownie skazać, za branie pieniędzy za nic nie robienie. Niestety, taka jest brutalna prawda, a w naszym mieście nic się nie zmieniło od 20-kilku lat, cały czas te same twarze…czasami na innych stołkach.

Opamiętajcie się ludzie…można oddać głos nie ważny…nie trzeba wybierać mniejszego zła.

Szukam pracy w starostwie jakieś wakaty ? Czy mam predyspozycje ? Otóż nie mam a dlaczego ? Bo nie posiadam żadnego ojca matki wujka ciotki kuzynki kuzyna itp w towarzystwie wzajemnej adoracji. Ktoś coś ??