Strona główna Aktualności Z miasta Koniec z objazdem na granicy Pabianic i Ksawerowa

Koniec z objazdem na granicy Pabianic i Ksawerowa

5
Wykonawca modernizacji linii tramwajowej zapowiedział zmianę w ruchu, dzięki której kierowcy nie będą musieli korzystać z objazdu ulicami Partyzancką i Sikorskiego.

Chodzi o zamknięty teraz łącznik między drogą wojewódzką nr 482 i ul. Łódzką w Ksawerowie (stanowiącą przedłużenie ul. Warszawskiej), przy serwisie opon. W najbliższy poniedziałek, 20 grudnia, zostanie on otwarty.

– W tym samym dniu przestanie też obowiązywać tymczasowy zjazd z ul. Warszawskiej w ul. Widzewską i będzie przywrócony ruch na skrzyżowaniu tych ulic – informuje Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji w Progreg InfraCity.

Otwarcie jest efektem zakończenia prac związanych z przebudową układu torowo – drogowego na wspomnianym odcinku.

Dzięki temu na dotychczasowe trasy – przez Duży Skręt – wrócą autobusy linii N4B i Z41. Te pierwsze pojadą ulicami Warszawską i Myśliwską. Z kolei Z41 – z Łodzi do Ksawerowa bez zmian, a następnie ulicami Warszawską, Dobrą, P. Skargi do Nawrockiego i dalej dotychczasową trasą. Z ul. Wiejskiej dojadą bez zmian do ul. Nawrockiego, następnie pojadą ul. Warszawską do Ksawerowa, a stąd stałą trasą do Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Od kilku dni kierowcy już tam jeżdżą więc już kierowcy otworzyli ten odcinek.

Dzięki

Proszę o informację czy trasa pabianice bełchatów jest otwarta

Był w niedzielę artykuł o tym.

Co z przystankami Warszawska-Tkaniny techniczne i Warszawska-Duży skręt? Czy te przystanki zostaną przywrócone?