Strona główna Na sygnale Pożary Spłonął dom letniskowi. Strażacy gasili też bele słomy

Spłonął dom letniskowi. Strażacy gasili też bele słomy

0
fot. OSP Ldzań
27 strażaków brało udział w akcji gaśniczej na terenie miejscowości Barycz w gminie Dobroń. Płonął drewniany dom letniskowy.

Gdy strażacy dojechali na miejsce (pierwsze zastępy zadysponowano o 13.15) domek stał w ogniu.

– Ze względu na dużą ilość gazów pożarowych część ratowników bezpośrednio narażonych na silny dym wydobywający się zwłaszcza w pierwszej fazie pożaru, musiała pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych – relacjonują druhowie z OSP Ldzań.

Pożar gaszono z trzech różnych stron. Niestety, dom częściowo spłonął, częściowo został rozebrany przez strażaków, którzy musieli dostać się do zarzewia ognia.

Jak informuje starszy kapitan Michał Kuśmirowski, najpewniej przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Straty oszacowano na 150 tys. złotych.

W akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży. Działania zostały zakończone o godzinie 15.22, jednak przed godziną 19.00 na miejsce dojechały ponownie 2 zastępy, aby dogasić zgliszcza.


O godz. 16.22 strażacy z jednostek OSP Dłutów, Ślądkowice i Mierzączka zostali zadysponowani do pożaru na polu. Paliło się 35 bel słomy. Działania trwały do godziny 18.00.

REKLAMA
Poprzedni artykułChcą wyremontować drogę w centrum. Będą kolejne utrudnienia
Następny artykułZaproszenie do wielkiego sprzątania lasów
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments