Strona główna Aktualności Z miasta Chcą wyremontować drogę w centrum. Będą kolejne utrudnienia

Chcą wyremontować drogę w centrum. Będą kolejne utrudnienia

14
kilinskiego
Radni miejscy wyrazili zgodę, by prezydent Grzegorz Mackiewicz zawarł porozumienie z Województwem Łódzkim w sprawie modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 485 od ulicy Zamkowej do Grobelnej. 

Odcinek, gdzie ma być zmodernizowana infrastruktura, liczy około 270 metrów. To fragment ul. Kilińskiego.

Wyznaczona została wstępnie granica pomocy finansowej opiewająca na kwotę 700 000 zł brutto, jednak ma to być nie więcej niż 50% wartości całej inwestycji.

Propozycja powyższych kosztów ta nie została jeszcze przegłosowana. Rada Miejska w oddzielnym głosowaniu pochyli się nad projektem uchwały w sprawie przekazania Województwu Łódzkiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej. Na razie upoważniła prezydenta Pabianic do zawarcia porozumienia w tej sprawie.

Umowę o udzieleniu takiej pomocy planuje się zawrzeć do 30 kwietnia 2022 r. Nie jest na razie znany termin rozpoczęcia inwestycji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedy te rozkosze ?

Skoncz czlowieku pierw jeden rozgrzeb w tym miescie bo to jest masakra

Nie przesadzaj. Gdy zamkną skrzyżowanie Zamkowa/Kilinskiego,to będzie dobry moment na remont tego odcinka.

Tylko pytanie ile to potrwa?

rozumiem że ten sam wykonawca od ulic z wysepkami co ronda budował latami?

Saszka z Griszą już jadą będą lać asfalt

Ciekawe którędy Strażacy będą wyjeżdżać?

Odp prosta… strażacka bądź przez parking po zdemontowaniu ogrodzenia i na Grobelna

Oooo świetnie…..za chwilę zamkną św. Jana/ Zamkowa więc od razu machną Kilińskiego plus Grota Roweckiego😂😂😂 rozumiem że to dla Naszego dobra bo paliwo drogie,duże zanieczyszczenie powietrza itd…..😂😂

Tak dokladnie tylko ze spacerami z Bugaju moze byc problem jak popada bo Bulwary wygladaja jak wygladaja. Ale chwala panujacemu w Pabianicach , Armia Czerwona tu nie Wejdzie bo miasto wyglada jak by bylo juz po ich interwencji. Biznesom na Zamkowej tylko mozna wspomczuc.

ja bym jeszcze wyremontował Moniuszki, Waltera Jankego, Gawrońską, Bugaj, Wiejską…

Ja to bym rządzącym poradził, by w centrum zrobili deptak. Zróbmy konkurencję pietrynie. Wprawdzie bez sklepów i pubów, ale kostkę możemy mieć ładniejszą.

Jak się przyłożą to 300m drogi zrobią w 24 godziny. W weekend lotnisko w Gdańsku będzie zamknięte. Ale najciekawszy etap remontu właśnie się kończy: nocą pas startowy zamieniał się w wielki plac budowy, a po pięciu godzinach na świeżo ułożonym asfalcie już lądowały samoloty. PODSTAWOWYM ELEMENTEM LOTNISKA JEST ASFALTOBETONOWA DROGA STARTOWA O WYMIARACH 2.800M DŁUGOŚCI I 45M

jestem za asfaltowobetonową drogą startową! byłby niezły rozbieg do ronda i nowe rekordy w locie „na rondzie prosto”! 🙂