Śmiertelny wypadek na ul. Lutomierskiej: pieszy nie miał kamizelki odblaskowej

  13
  W poniedziałek około godz. 19.30 na ulicy Lutomierskiej samochód osobowy potrącił pieszego, który wszedł na jezdnię z pobocza. Na skutek odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. Niestety, nie posiadał na sobie elementów odblaskowych.

  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 24-letni kierujący samochodem Kia Ceed potrącił pieszego, który wszedł z pobocza na jezdnię. Do wypadku doszło na wysokości numeru 46. W wyniku poniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej reanimacji, 52-letni pieszy zmarł na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy. Niestety, pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają pabianiccy policjanci.

  Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo naszych bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym.
  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  13 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Magazyny rosną jeden po drugim a chodnika nadal nie ma od przejazdu do obwodnicy

  Wiekszośc tam pracujących ma kamizelki,ale takie chodzenie skrawkiem pobocza,musiało skończyć się tragedią,mam nadzieję że ostatnią.Bo miejsca na chodniki po obu stronach jest max,tylko teraz w końcu czyja to droga?Starostwa,Powiatu? A może zwykłego Kowalskiego?

  Odpowiedz: Marszałka województwa z Pis

  I Marcin zaorany

  Niech zgadnę, teraz pewnie zamontują progi zwalniające :/ …

  heh…dokładnie….albo jeszcze lepiej, ograniczą prędkość do 20km/h…a najlepiej zamknąć Lutomierską, a wszystko to dla Naszego bezpieczeństwa.

  To jest droga krajowa więc żale do prezesa i rządu!!

  To jest droga wojewódzka, a niedługo powiatowa.

  Jak wojewódzka to podlega pod rząd.

  Drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne stanowią własność właściwego samorządu województwa, powiatu lub gminy.

  A województwem rządzi Pis.

  A kto stoi na czele samorządu województwa, nie pieszczoch z rządowego nadania?

  Znowu straz pojechala na sygnalach. Jakis duzy znowu wypadek