Strona główna Na sygnale Wypadki Śmiertelny wypadek na S8. Korek ma 2,5 km

Śmiertelny wypadek na S8. Korek ma 2,5 km

0

Dwie osoby jadące Fordem Ka zginęły na drodze S8 w miejscowości Babichy. 

Do wypadku doszło około 5 km od granicy z powiatem pabianickim. Po godz. 5.00 Ford Ka zderzył się z Volkswagenem na trasie w stronę Rzgowa. Na miejscu działało 7 zastępów straży pożarnej, w tym jednostka z Pabianic.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem Ford Ka 74-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego podróżujący wraz 63-letnią pasażerką, jadąc prawym pasem ruchu od Wrocławia w kierunku Rzgowa, z nieznanych dotąd przyczyn, zmienił gwałtownie pas ruchu a następnie zatrzymał pojazd w wyniku czego na jego tył najechał VW Passat poruszający się w tym samym kierunku, kierowany przez 61-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego.

Mimo podjętych działań ratowniczych, śmierć na miejscu poniósł kierowca i pasażerka Forda. Kierowca Volkswagena oraz 60-letnia pasażerka zostali z obrażeniami przewiezieni do szpitali na terenie Łodzi i Pabianic.

Obecnie trwa usuwanie uszkodzonych pojazdów, które zostaną zabezpieczone na policyjnym parkingu do dalszych badań i szczegółowych oględzin. Ruch aktualnie odbywa się jedynie prawym pasem, a całkowite odblokowanie drogi nastąpi około godziny 10:00.

Korek na trasie S8 ma około 2,5 km długości – od MOP w Guzewie do miejsca wypadku (stan na godz. 9.00).

REKLAMA
Poprzedni artykułPorozmawiajmy o depresji
Następny artykułWyskakali blisko 20 tys. zł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments