Strona główna Aktualności Z miasta Skwer w Centrum tonie w śmieciach

Skwer w Centrum tonie w śmieciach

4

Skwer naprzeciwko SDH im. Karola Nicze stał się składowiskiem odpadów.

Wokół ławek, na trawniku walają się puste butelki po napojach i alkoholu. Kosze obok są przepełnione. Nie brakuje różnego rodzaju folii i pustych paczek po chipsach. W pobliżu unosi się nieprzyjemny zapach. Ponadto na ławkach przesiadują często okoliczni „biesiadnicy”.

W sprawie uprzątnięcia skweru interpelowali radni miejscy m.in. Krzysztof Hile i Katarzyna Miękina. Z odpowiedzi wynika, że za porządek w tym miejscu odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jak widać gołym okiem nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

W związku z tym, propozycję przejęcia obowiązków przez służby miejskie wysunął radny miejski, Krzysztof Hile. W tej sprawie nie otrzymał odpowiedzi.

Czy skwer można nazywać imieniem wybitnego pabianiczanina? Mieliśmy wątpliwości już w ubiegłym roku, jeszcze przed nadaniem nazwy. Nasze wątpliwości potwierdziły się.

Po publikacji artykułu otrzymaliśmy informację od rzecznika UM:

–  Skwer, który pozostaje pod Zarządem Dróg Wojewódzkich w Łodzi, interwencyjnie zostanie uprzątnięty przez służby miejskie na polecenie prezydenta. Taka sama decyzja dotyczy terenu przy ul. Łaskiej, od Wiejskiej do Szarych Szeregów. Jednocześnie prezydent Grzegorz Mackiewicz był dzisiaj w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi, gdzie rozmawiał na temat przejęcia prawa do dysponowania terenem, na którym znajduje się skwer im. Niczego – wyjaśnia Aneta Klimek.

Redakcja będzie na bieżąco monitorowała sprawę skwera.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nooo sorry, ławka Karola – to niech sprząta!

Xd

jaki zarząd?? spałować tych wszystkich śmiecących (lumpów i różnej maści dresiarstwo) i niech sprzątają pod nadzorem sm

jak mi posesje uwalą farbami, chodnik przed posesją zarzygają, to ja muszę sprzątać pod nadzorem sm a nie sprawca….