Strona główna Aktualności Z miasta Słynna restauracja będzie wyburzona. To już pewne

Słynna restauracja będzie wyburzona. To już pewne

18

Dawna restauracja „Parkowa” zostanie zrównana z ziemią. Koniec pabianickiej legendy.

Do 15 sierpnia ma zostać podpisana umowa z wykonawcą na rozbiórkę budynku i uprzątnięcie nieruchomości przy Łaskiej 114, czyli dawnej „Parkowej”. Zgodnie z zapisami umowy roboty mają zakończyć się przed 30 listopada. Nie wiadomo jeszcze jak zagospodarowany zostanie teren po wyburzeniu lokalu. Działka ma 1683 m² powierzchni.

Przez 10 lat (od 1999 roku) budynek wynajmował Rafał Gramsz, który założył stowarzyszenie społeczno-kulturalne „Nasz Park”. Prowadził tam lokal gastronomiczny. Mogliśmy w nim zjeść pizzę, wypić piwo, organizowano tam także koncerty m.in festiwal muzyki rockowo-metalowej, imprezy reggae. W zamian za zwolnienie z czynszu wyremontował zniszczony budynek. Gdy skończyła się umowa na specjalnych warunkach, radni zauważyli, że prowadzenie restauracji w tym miejscu przynosi wysokie dochody. W pierwszej fazie negocjacji dot. ceny najmu, prezydent Dychto zaproponował czynsz w wysokości 2000 zł brutto.

Na taką kwotę nie zgodził się Andrzej Sauter, wtedy przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej w radzie miejskiej, który zaproponował sumę 5000 złotych miesięcznie. Ostatecznie ustalono czynsz w wysokości 3000 złotych netto, ale na przetarg nie było chętnych.

Umowa z ostatnim najemcą nieruchomości podpisana została w czerwcu 2014 r.  i rozwiązana we wrześniu 2015, ponieważ nie wywiązał się on z warunków umowy. W lutym 2016 r. odbył się przetarg na wynajem w kwocie czynszu 500 zł, ale nie znalazł się żaden chętny. Budynek coraz bardziej niszczał i wymagał zabezpieczenia przed wandalami. Mimo kolejnych podejmowanych prób nie było chętnych do wynajęcia terenu „Parkowej”, dlatego zgodnie z zapowiedzią urząd rozpoczął przygotowania do procedury rozbiórkowej.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicja szuka świadków wypadku
Następny artykułSkwer w Centrum tonie w śmieciach
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zamiast udostępnić budynek na jakąś inicjatywę to do rozbiórki. Jak widać jeżeli ludzie z miasta nie widzą w tym biznesu to jak pies ogrodnika. sam nie weźmie i nikomu nie da.
Żal.

Podziękujmy radnym za ten stan. Wtedy chcieli kupę kasy, a teraz zapłacą kupę za likwidację tego. Żenada. A ludzie tępi ciągle głosują na tych samych.

Tamtych już nie ma. To przez Sautera za czasów Dychto „Parkowa” padła. Nic dziwnego, że teraz, gdy wystawiano to miejsce za wiele, wiele, wiele mniejszą sumę nikt tego wynająć już nie chciał. Bo na co komuś totalnie zdewastowany wrak budynku, nadający się po tylu latach do generalnego remontu, w dodatku w miejscu gdzie ruch jest jedynie sporadyczny, bo tak naprawdę to taka restauracyjka tylko z imprez okolicznościowych jak chrzciny czy śluby może czerpać jakieś korzyści…….

Jak nie ma? Co Ty gadasz? Rąkowski, Żeligowski i reszta…. Coś krótką pamięć masz.

To że ich nie ma to nie znaczy że mogą być bezkarni.

Proponuję wszystko w tych Pabianicach zròwnać z ziemią wraz z urzędami marketami kościołami i szpitalem na co to komu?!

Sautera i jego głupich pomysłów już nie ma w radzie miasta i miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie.
Niejaki Dychto też miał fatalne pomysły i kosztowne dla miasta. Ciekawe kiedy zarząd PCM zażąda od niego zwrotu pieniędzy za niezgodne z prawem zwolnienie byłego prezesa Barszcza? Bo to niemała kwota.

To miasto z jego świtą umie jak nikt rozwalać pieniądze urzędnicy się panoszą i rozp….. nie swoje pieniadze

Tak z ręką na sercu niech ktoś sie przyzna ile razy był w Parkowej w ciagu ostatnich paru lat ?! Niech najpierw władze znajdą pomysł, inwestora, kase na zagospodarowanie parku wolności stawów, ścieżki zdrowia, boisk, amfiteatru z prawdziwego zdarzenia itd…po prostu zrobić coś do spacerów, wypoczynku i rekreacji, a potem dopiero zbudują jakiś wyszynk w stylu Parkowej który będzie się opłacał, spłacał….Na razie to kawał lasu z wylanym asfaltem, takie kuriozum na skale pabianickiego zacofania….

Płakać się chce… W jakimś cywilizowanym mieście zrobiliby z takiej knajpy atrakcyjne miejsce, eleganckie, bądź hipsterskie… U nas nie dbają o miejsca kultowe, z historią (mniejszą czy większą) tylko właśnie robią to co najprostsze – rozbierają. Ciekawe kiedy „Strzelnicę” oddadzą deweloperowi zamiast zadbać o to, żeby park był atrakcyjny?!?!?!?!
P.S. Ciekawe co teraz tam powstanie. Zapewne na bazie projektu Sautera :/

Tak.. Pamiętam… chodziłem tam z rodzinką na pizze, lody, piwko..itp. Wieczorem były fajne imprezy. Chodziło tam mnóstwo pabianiczan. A te gnojki z ratusza wszystko spieprzyły.

NIE wszyscy radni miejscy mieli takie wybujałe pomysły – Grabarz mówił że te wybujałe kwoty rajców z POronionymi pomysłami nie mają szans powodzenia ale nikt go nie chciał słuchać.

Grabarz to wielki lokalny patriota za miejskie pieniądze. Miły jest gdy w sklepikach z gwoździami podmioty miejskie i z miastem powiązane duże zakupy robią. Ręka rękę myje. Biedaczek taki.

Radek myślisz, że „gnojki z ratusza” łaziły tam z łomami, młotami, obcęgami i rozkradali co się da? Przecież tam nawet rury ze ścian powypruwano. Kto to zrobił? Ludzie! Pabianiczanie! Możemy mieć pretensje tylko do siebie. Ty Radku pewnie też idąc na pizzę nie kupowałeś napojów w Parkowej, tylko po konsumpcji szedłeś przepić placka tanim piwem na amfiku. A gdyby Pabianiczanie zostawiali tam krocie, to i najemcę byłoby stać na te 5000 zł miesięcznie czynszu.

Nie oni tylko byli zachłanni i podnieśli czynsz. Resztę załatwił brak nadzoru nad publicznym mieniem. Gdzie była straż miejska czy policja gdy kradli rury itp? Włodarze się nie przejmowali, bo nawet jakby musieli remontować to i tak nie za swoje. Gdyby było to w prywatnych rękach to by zabezpieczył, aby nikt się nie dostał, lub żeby nie niszczało.

Czy za niegospodarność można pociągnąć do odpowiedzialności Dychtę oraz Sautera????? Chore sumy z kosmosu wygoniły gościa, który płacił i wszystko się kręciło. A teraz zrównają teren z ziemią i będą walać się śmieci jak znam życie

Wyjątkowo by się temu duetowi należało przyjrzeć. Nie tylko w sprawie „Parkowej”.

Pozdrawiam wszystkich współuczestników połowinek z LO a Paulo rok 2007 zorganizowanych w tym legendarnym miejscu 🙂 Może w przyszłym roku dziesięciolecie matury?